Aicina piedalīties projektā„Jēkabpils telefona objektīvā”

Vidusdaugavas NVO Centrs 6.Septembris, 2019, 17:49 Projekti
Aicina piedalīties projektā„Jēkabpils telefona objektīvā”

Aizvadītājā nedēļā tika uzsākts darbs pie poļu biedrības „Rodacy” projekta „Jēkabpils telefona objektīvā” realizēšanas, kuru finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Projektā izvirzīti divi galvenie mērķi - neformālās izglītības nodrošināšana senioriem informācijas tehnoloģiju jomā un Jēkabpils un Latvijas vēstures izzināšana un popularizēšana mazākumtautību auditorijas vidū.

27.augustā notika pirmā no 17 projektā paredzētajām nodarbība senioriem, kurās IT jomas lietpratējs un nodarbību pasniedzējs Anatolijs senioriem skaidroja mobilo telefonu daudzveidību, kontaktu saglabāšanas metodes, dadzpusīgās mobilo telefonu lietošanas iespējas un nodemonstrēja, kā darbojas tajos iebūvētais diktafons.

Seniori tiek aicināti piedalīties telefonu lietošanas apmācību nodarbībās. Tās notiek katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 17:00 (laiks var mainīties), Brīvības ielā 45, 2.stāvā, 208. kabinētā. Pieteikties var zvanot projekta vadītājam Rihardam uz tālruņa numuru 26484210, vai nodarbību vadītājam Anatolijam – 20300626.

Jēkabpilieši tiek arī aicināti iesūtīt savas fotogrāfijas uz e-pastu: jekabpilsrodacy@inbox.lv. Tajās jābūt redzamiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem pilsētā. Labākās fotogrāfijas tiks izraudzītas, lai veidotu autordarbu, kurā poļu, baltkrievu, latviešu, krievu un ukraiņu valodās būs veidots apraksts 40 objektiem.

„Prieks strādāt šajā interesantajā un nozīmīgajā mazākumtautību auditorijai paredzētajā projektā kopā ar IT pasniedzēju Anatoliju, kurš nesen atgriezās Jēkabpilī no ārzemes un aktīvi iesaistās dažādos darbos’’, saka projekta vadītājs Rihards Barkovskis.

Viņš arī atzīst: ’’Koordinējot iepriekšējo projektu “Zināšanas bez barjerām” guvu pārliecību, ka jēkabpilietim, lai apgūtu poļu valodu, nepieciešama motivācija, velēšanās un mērķis. Un tad, kad visas prioritātes būs sakārtotas, atradīsies laiks. Piedāvāju piedalīties projektā „Jēkabpils telefona objektīvā”,  fotografējot pašu izvelēto objektu (lūsi, bebri, pili, balto krāci u.c), veidojot tā aprakstu latviešu un poļu valodā, tāda veidā apgūstot svešvalodu.

Vēlos arī pieminēt, ka sestdienās Pils rajonā notiek poļu valodas nodarbības, kuras vada pasniedzējs no Polijas. Sīkāka informācija pie Kataržinas Grahoļskas - Krukovskas, tālr. 28788954.’’

Sagatavoja Santa Kūlīte,
Jēkabpils NVO resursu centrs