Viesojoties Kaldabruņā: Ko Eiropa dara kaimiņmājā?

NVO Resursu Centrs 17.Decembris, 2019, 09:27 Jaunumi
Viesojoties Kaldabruņā: Ko Eiropa dara kaimiņmājā?

Rubenes pagasta Kaldabruņas “Pļavas muzejā” 13.decembrī aicināja biedrības “Latvijas Lauku forums” un biedrības “Ūdenszīmes” rīkotais pasākums “Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?”. Pēc ielūguma pasākumu apmeklēja arī biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” valdes priekšsēdētāja Ligita Upīte un projektu vadītāja Agita Pleiko.

Pasākumu kampaņas mērķī noteikts – informēt par Eiropas Savienības sniegto atbalstu projektiem un aktivitātēm reģionos, par pieejamo finansējumu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu attīstības un izglītības iespējām un citām atbalsta programmām. 

“Iesaistoties Eiropas Komisijas kampaņā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”, viens no biedrības “Latvijas Lauku forums“ (LLF) mērķiem ir parādīt, ka Eiropa ir tepat blakus un ikdienišķās lietās saskatāma,“ stāsta biedrības „Latvijas Lauku forums” izpilddirektore un Eiropas kartēšanas speciāliste reģionos Anita Seļicka. “Plašāka informācija par Eiropas sniegtajām iespējām laukiem un reģionu iedzīvotājiem ļaus saskatīt un izzināt dzīves kvalitātes uzlabošanas un ekonomikas attīstības iespējas. Ieraugot, kas paveikts, taču palicis daudzkārt nepamanīts pat tuvākajā apkārtnē, un izzinot, kā Eiropas investīcijas sastopamas tepat, mūsu apkaimē, ieraudzīsim paši sevi Eiropā!”

Pieredzes stāstos dalījās Jēkabpils novada Zasas Amatnieku mājas ikdienas iniciatīvu īstenošanas vadītāja Daina Alužāne, zāļu tēju, sīrupu ražošana un pirts pakalpojumu speciāliste Ligita Elksnīte, kokapstrādes meistars Aivars Žurila, Mārtiņa Uzkura radošās darbnīcas pārstāve un citi klātesošie, kam vitāli svarīgi spēt palikt dzīvot Latvijas laukos, uzturot sevi un savu ģimeni, attīstot ražošanu vai mājamatniecību.

Reģiona amatnieku tirdziņš piedāvāja iegādāties tradicionālus un eksotiskākus amatnieku darinājumus – no linu austajiem dvieļiem, adītām vilnas zeķēm, alpaku vilnas izstrādājumiem un dabas ārstējošajiem brīnumiem līdz biedrības “Ūdenszīmes” darbnīcu rotām.

 

A.Seļickas vadībā reģiona kartē atzīmējot (kartējot) vietas, kur ieguldīta Eiropas dažādu fondu finansējums, kopā fiksējām to visai raibu – tātad finansējuma ir pārsteidzoši daudz, lai gan ne vienmēr to apzināmies.

 

“Ūdenszīmju” saimnieču lutināti ar pelēkajiem zirņiem, speķi, plātsmaizi un bezgalgaršīgu tēju, dalībnieki apmainījās kontaktiem un dalījās uzņēmējdarbības pieredzē, bet interesentiem bija iespēja apmeklēt M.Uzkura darbnīcu.

Nu jau Eiropa kaimiņmājā ne vienmēr izbrīna, varbūt biežāk paliek vienkārši neievērota. Pasākums atgādināja, ka Eiropai ir nepieciešami būt vienādi stiprai arī tās nomalēs, arī attālos laukos. Eiropas atbalstu var ieraudzīt arī Kaldabruņas atjaunotajā un biedrības apdzīvotajā skolas ēkā un tās apkārtnē.

 

A.Pleiko
Brīvprātīgā

Viesojoties Kaldabruņā