Startēs autoceļojums „Renesanse Sēlijā”

Vidusdaugavas NVO Centrs 19.Septembris, 2020, 11:30 Jaunumi
Startēs autoceļojums „Renesanse Sēlijā”

Svētdien, 4. oktobrī, aicinām uz renesanses periodam veltītu piedzīvojumu, kam jāatvēl visa skaistā oktobra svētdiena. Sākums – Neretas novada novadpētniecības muzejā, Neretā, Ziedu ielā 11.

Dienas programmā:

Pl. 10 30 – Dr.hist Mārītes Jakovļevas lekcija „Renesanses periods Sēlijā”, diskusija par izstrādāto autoceļojuma maršrutu un kafijas pauze pirms brauciena.

Pl. 12 30 – Izbraucam autoceļojuma „Renesanse Sēlijā” atklāšanas braucienā! Būsim pirmatklājēji. Braucienu vadīs maršruta izstrādātājs Jānis Dzimtais, tādēļ par garlaicību sūdzēties nevarēsim.

Brauciena noslēgums paredzēts Ēģiptē( tajā, kas atrodas Medumu pagastā), līdz kurai plānojam nokļūt vēl dienas gaišajā daļā.

Visiem dienas dalībniekiem ir vairāki lūgumi:

Vispirms, paņemam līdzi kaut ko garšīgu kafijas pauzei. Neretas novada muzeja vadītāja Lidija Ozoliņa laipni nodrošina ne tikai telpas, bet arī tēju un kafiju, par ko viņai neizsakāms paldies!  Par ēdienu gan jārūpējas pašiem. Pie tam – kāda uzkoda noderēs arī brauciena laikā.

Braucienā dodamies katrs ar savu auto, speciāls transports netiek nodrošināts. Tādēļ dalībniekiem lūdzam pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli un degvielas daudzumu bākā. Tāpat – nodrošinamies ar piemērotiem apaviem un apģērbu, jo ceļojuma objekti būs neparasti. To apskate saistīsies gan ar bridienu krūmājā, gan, iespējams, kādā nelielā ūdenskrātuvē. Apzināmies, ka par drošību šī brauciena laikā atbild katrs dalībnieks pats, tas ir piedzīvojums un atklājums, nevis labi iebraukts tūrisma lielceļš.

Tiekamies!

Papildus informācija - biedrības vadītāja Ieva Jātniece
t. 29548967
ieva.jatniece@gmail.com

Pasākums notiek  projekta „Renesanses periods Sēlijas austrumos” ietvaros,  to

finansiāli atbalsta Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Zemgales kultūras programma 2020

Un Jēkabpils novada pašvaldība.