Dīkstāves atbalsts - arī sociālajiem uzņēmumiem!

Vidusdaugavas NVO Centrs 30.Marts, 2020, 08:30 Jaunumi
Dīkstāves atbalsts - arī sociālajiem uzņēmumiem!

ļoti labas ziņas - Ministru Kabinets šodien lēma, ka dīkstāves pabalsta un nodokļu brīvdienu saņemšanai varēs pieteikties ikvienas nozares uzņēmumi, tai skaitā sociālie uzņēmumi (SIA ar sociālā uzņēmuma statusu).

Lēmums ir pieņemts, pateicoties daudzu uzņēmējdarbības nozaru organizāciju, tai skaitā Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, pūlēm un aktīvai iesaistei, lai uzsvērtu, ka no šī brīža situācijas cieš visu nozaru uzņēmumi.

Dīkstāves pabalsts tiks izmaksāts darbiniekam 75% apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par pēdējo 6 mēnešu periodu pirms ārkārtas situācijas vai atbilstoši par darbinieka faktiski deklarētajiem datiem pēdējos 6 mēnešos, bet ne vairāk kā 700 euro apmērā par kalendāra mēnesi. Dīkstāves pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Vairāk par lēmumu lasiet šeit: https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/valdiba-apstiprina-kriterijus-dikstaves-pabalsta-un-nodoklu-brivdienu-sanemsanai

NB! Šobrīd tiek gatavoti priekšlikumi arī vispārējam NVO atbalstam! LSUA šajā diskusijā nav iesaistījusies, taču tai iespējams seko līdzi Latvijas Pilsoniskās alianses mājaslapā https://www.nvo.lv/ un sociālajos tīklos.

LSUA turpinās informēt biedrus par aktualitātēm un krīzes atbalsta iespējām, Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai jūsu e-pastos un LSUA Facebook lapā.