Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu “Garā pupa”

NVO Resursu Centrs 24.Aprīlis, 2020, 18:05 Jaunumi
Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu “Garā pupa”

Dzejoļu konkursā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa 2020”, kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Dzejoļi jāiesūta elektroniski līdz 20. maijam uz epasta adresi garapupa2020@gmail.com  ar norādi “Garās pupas konkursam”. E-pastā obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, skola un klase, kā arī kontaktinformācija: e-pasta adrese un telefona numurs.

Konkursa rīkotāji cer gan uz vecāku, gan skolotāju un bibliotekāru atbalstu. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa 2020”, autori saņems jaunās gadagrāmatas eksemplāru un pārsteiguma balvas.

Bērnu darbus arī šogad vērtēs gadagrāmatas “Garā pupa” sastādītāja dzejniece Inese Zandere, aicinot palīgā citas pazīstamas kultūras un mediju personības, kas piešķirs dzejoļiem īpašo simpātiju zīmi – “Izcila Pupa”.

Bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” izdošanu pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Šī būs jau septītā atjaunotā “Garā pupa", un to ilustrēs jaunā māksliniece Aleksandra Runde. “Garajā pupa” ik gadu apkopoti jaunākie mūsdienu latviešu autoru bērnu dzejoļi, iepriekš nepublicēti atdzejojumu, piemirstu klasiķu un jubilāru dzejoļi kā arī citi teksti.