Dienas centrā “Kopā būt” tiekas ar “Jēkabpils pakalpojumu” pārstāvjiem

Vidusdaugavas NVO Centrs 16.Septembris, 2020, 17:21 DC Kopā būt
Dienas centrā “Kopā būt” tiekas ar “Jēkabpils pakalpojumu” pārstāvjiem

Septembris biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienībā Dienas centrs “Kopā būt” iezīmējies ar vairākām diskusijām un izbraucieniem labās prakses pieredzes iegūšanai. Tā 10.septembrī seniori tikās gandrīz divu stundu sarunā ar pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Jēkabpils pakalpojumi” pārstāvjiem – valdes priekšsēdētāju Guntaru Leitānu un sabiedrisko attiecību speciālisti Santu Kūlīti.

Jautājumi bija ļoti dažādi, skāra praktiski visas “Jēkabpils pakalpojumi” nozares – no ielu remontiem līdz atkritumu šķirošanai un dzīvnieku patversmei.

Kā Jēkabpilī veicas ar atkritumu šķirošanu?

Sarunas gaitā vienojāmies, ka seniori ir viena no apzinīgākajām mērķagrupām, kas piedalās atkritumu šķirošanā. Sašutumu raisīja fakts, ka viena neapzinīga iedzīvotāja rīcība, atšķirojamo materiālu konteinerā iemetot kopējos atkritumus, var sabojāt visu iepriekšējo darbu. Tāpat neapmierināti seniori bija par tādu līdzpilsoņu nesolidāru rīcību, kā lielizmēra atkritumu novietošanu blakus atkritumu konteineriem – par to aizvākšanu iznāk samaksāt visiem pārējiem iedzīvotājiem. Lai arī, izdalot uz “galviņām”, summa nav liela, tomēr tas nav taisnīgi pret pārējiem iedzīvotājiem. Seniori uzzināja, ka Zemgales ielas SIA “Jēkabpils pakalpojumi” teritorijā ir iespējams atsevišķi nodot ne tikai stiklu, plastmasu un papīru, bet arī vecās drēbes, celtniecības un cita veida atkritumus. Visā Jēkabpils pilsētā šobrīd ir izvietoti aptuveni 500 dalītās atkritumu vākšanas konteineri, tomēr joprojām klibo iedzīvotāju motivācija pēc iespējas lielākam iedzīvotāju skaitam piedalīties atkritumu dalītajā savākšanā. Jaunums bija, ka no 2022.gada būs jāievieš arī kompostējamās atkritumu masas savākšana.

Jautājumi skāra arī iepakojuma depozītsistēmas izveidi Latvijā – kā ar to sokas? Seniori uzmanīgi noklausījās skaidrojumu par atkritumu apsaimniekošanas maksas iespējamo pieaugumu. Jautāja par sāls kaisīšanu uz ceļiem ziemā un interesējās – vai sālij ir kāda alternatīva? Interesēja dzīvnieku patversmes darbība un kāda ir situācija ar klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu.

Senioriem nepieciešams vairāk soliņu!

Īpašs bija jautājums – vai “Jēkabpils pakalpojumi” arī var uzstādīt papildus soliņus pilsētā? G.Leitāns atbildēja, ka viss atkarīgs no pašvaldības pasūtījuma. Seniori vienojās apzināt gados veco un cilvēku ar īpašām vajadzībām viedokļus pēc šādiem papildus izvietojamiem soliņiem, tos apkopot un iesniegt pašvaldībā iesniegumu.

Vairāki jautājumi bija ārpus SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbības loka, un tos vienojās uzdot tikšanās laikā ar SIA “JK Namu pārvalde” vadītāju A.Vasili jau 24.septembrī.

Kā iespējams pievienoties Dienas centram?

Bet jau 17.septembrī seniori ieplānojuši kārtējo tikšanos ar kādu no Jēkabpils pilsētas deputātiem. Šoreiz tā būs ar Aleksandru Deini (Jēkabpils reģionālā partija). Vēl šomēnes paredzētas vairākas tikšanās ar senioriem no citām Latvijas vietām.

Ja Jūsu paziņu vai radinieku lokā ir senioru vecuma cilvēki, pastāstiet viņiem par iespēju darboties Dienas centrā “Kopā būt”! Jo bieži seniori nav draugos ar internetu un informācija par šādu iespēju līdz viņiem var nenonākt. Vairāk par mums var uzzināt: https://www.vidusdaugavasnvo.lv/lv/dc-jaunumi/ . Turpat sadaļā “nodarbību grafiki” aplūkojamas visas pieejamās aktivitātes.

Ja ir jautājumi, jāzvana Dienas centra “Kopā būt” vadītāja p.i. Ligitai 26548737 vai jāatnāk uz Dienas centru Brīvības ielā 45, Jēkabpilī (Sociālā dienesta ēka), 2.stāvā 202.vai 203.kabinets. Var vērsties arī sociālajā dienestā 1.stāvā pie reģistratora.

 

A.Pleiko
biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” vadītāja