Dienas centra apmeklētāji paplašina redzesloku

Vidusdaugavas NVO Centrs 7.Augusts, 2020, 21:20 DC Kopā būt
Dienas centra apmeklētāji paplašina redzesloku

Biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” struktūrvienība SR Dienas centrs “Kopā būt” saviem apmeklētājiem organizēja labās prakses iepazīšanas braucienu uz Jēkabpils novada Leimaņu pagasta Mežgales sociālo aprūpes namu ''Mežvijas'' un Zasas parku.

 Iepazīšanās ar sociālā aprūpes namu 29.augusta rītā jēkabpiliešiem sākās ar satikšanos – pie āra lapenes “Mežvijās” viņus sagaidīja Leimaņu pagasta sociālais darbinieks, aprūpes nama “Mežvijas”  vadītājs Kaspars Vaišlis. Pirms pāris gadiem projekta ietvaros izveidotā lapene domāta, lai iedzīvotājiem būtu, kur svinēt svētkus, veidot saviesīgas sarunas un kopā pacept šašlikus, kā arī pavadīt brīvo laiku. Uzbūvēts arī āra kamīns, lai aprūpes nama iemītnieki varētu pavadīt brīvo laiku sakoptā vidē, stiprināt veselību un vasaras sezonā organizēt dažādas aktivitātes ārpus telpām.

 

 “Mežvijas” ir Jēkabpils novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība, kas nodrošina sociālo aprūpi, kā arī dzīvesvietu 2. un 3.grupas invalīdiem, vientuļajiem cilvēkiem, pensionāriem. Pēdējo gadu laikā nams ticis pie kapitālā remonta. Katram cilvēkam sava istabiņa, kopēja ēdamzāle, iespējas atsevišķi gatavot ēdienu kopējā virtuvē. Pašlaik “Mežvijās” ir 18 iemītnieki – gan vīrieši, gan sievietes. Četras aktīvākās aprūpes nama iemītnieces pastāstīja, kā viņas dzīvo, kāds ir bijis dzīves stāsts, cik viņas labi te jūtas. 
     
Iemītnieki teica tikai atsaucīgus vārdus par aprūpi, mieru, iespējām apmeklēt bibliotēku, nodarboties ar rokdarbiem un piedalīties nama rīkotajos pasākumos. “Neko sliktu nevaru pateikt, neko labāku nevar vēlēties, “ atzīst viena no “Mežviju” iedzīvotājām.

Dienas centra “Kopā būt” apmeklētājas ļoti pozitīvi vērtēja Jēkabpils novada pašvaldības izveidoto aprūpes namu un konstatēja, ka Jēkabpilī tāda nav, bet par to būtu atkal atkārtoti jārunā sabiedrībā un jāatgādina pašvaldībai. Jēkabpilietes uzdāvināja nama kolektīvam nelielu uz zīda gatavotu glezniņu un kliņģeri, kuru kopā visi notiesāja. Arī ''Mežviju'' darbinieki bija sarūpējuši cienastu.

Ap pulksten 12:00 ieradāmies Zasā, kur notika ekskursija pa Zasas parku. Parks bagāts ar  lielām, slaidām liepām, kļavām, ozoliem, lapeglēm – stādījumi izveidoti vēl 18. – 19.gs. Caur parku tek Dzirnupīte un te ir dīķi, kas savienoti ar tiltiņiem. Parka teritorijā ir objekti: Cukurkalniņš, senais Sēļu svētavots, Asaru akmens,  apveltīti ar teiksmām  un nostāstiem.  Dienas centra pensionāres parka lielos attālumus pārvarēja labās emocijās, pa laikam atpūšoties uz soliņiem.


Atceļā apskatījām Leimaņu zīmju parku, dalībnieki pa autobusa logu varēja vērot teritorijas, no kurienes ir izaudzis Jēkabpilī zināmais Gaļas nams, kur atrodas tā kautuve, un tālākā ceļa posmā – kur ir liellopu ganības. Braucām garām lielajam briežu dārzam ''Ziemeļsusējas Brieži'', bet nolēmām šeit atgriezties rudenī, kad dzīvniekiem ir bauru laiks.

Lai vai cik grūti būtu pārvietoties, Dienas centra dalībnieces – pensionāres arī turpmāk vēlas socializēties, ir optimistiski noskaņotas atkal piedalīties jaunos izziņas braucienos par mūsu apkārtējo novadu dzīvi, iepazīstot pagātni un domājot par nākotni, piedaloties dažādos ar kultūru saistītos procesos. 

Ligita Upīte
SR Dienas centra “Kopā būt” vadītāja p.i.

Dienas centra "Kopā būt" dalībnieces apmeklē Jēkabpils novada "Mežvijas" (29.08.2020.)