Nevalstiskās organizācijas Jēkabpils pilsētas svētkos 2019

Esam aizvadījuši krāšņus Jēkabpils pilsētas svētkus, kuros kā neatņemama sastāvdaļa bijusi arī nevalstisko organizāciju dalība tajos. Vai Tu pamanīji, cik daudzveidīgas, dažādas un interesantas nevalstiskās organizācijas ir mūsu pilsētā?

Biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs” šogad vēlējas īpaši izcelt brīvprātīgo darbu, tādēļ savā teltī ar nosaukumu „Mazie darbi lielam labumam” ikvienam svētku dalībniekam piedāvāja paveikt kādu simbolisku labo darbu, apmaiņā pret to piedāvājot hennas tetovējumu vai nofotografēties momentfoto būdiņā, iegūstot sev krāsainu un paliekošu piemiņas foto. Ikvienam bija arī iespēja izgatavot savu nozīmīti par tēmu „Labais darbs”, kas īpaši priecēja bērnus un jauniešu.

Kā ierasts, arī šogad “Sēļu sētā” poļu, ukraiņu, krievu un baltkrievu mazākumtautību biedrības izrādīja atšķirīgos kultūru vaibstus, sniedzot sirsnīgus nacionālo dziesmu un deju koncertus tērpušies krāšņos tautastērpos. Svētku viesi tika arī cienāti ar dažādu tautu nacionālajiem ēdieniem. Poļu biedrības aktivitātēm bija pievienojusies arī Eiropas brīvprātīgā jauniete Marta no Polijas, kura strādā biedrībā „Rodacy” projekta “Volunteer’s discovery” ietvaros, un vēl divi brīvprātīgie no Gruzijas un Francijas, kuri strādā citās organizācijās Talsos un Rīgā. Ārzemju brīvprātīgie jaunieši sniedza iespēju svētku viesiem iepazīt viņu kultūras, nogaršot viņu tradicionālos ēdienus un uzzināt vairāk par biedrību “Rodacy”.

Ukraiņu kultūrizglītojošā biedrība „JAVIR” sadarbībā ar Jēkabpils Galveno bibliotēku „Sēļu sētā” bija sarīkojuši rādošās darbnīcas „Akvareļu nakts”. Biedrības kultūras pasākumu organizētājas Viktorijas Artemjevas vadībā, pilsētas svētku viesi tika aicināti zīmēt ar akvareļa krāsām gleznas, kuras pēcāk varēja ņemt līdzi, lai noliktu savās mājās goda vietā.  Radošajiem darbiem nepieciešamie materiāli bija nodrošināti, piedāvātas iepriekš sagatavotās sagataves un šabloni. Kopā darbnīcā piedalījās 24 dalībnieki, dažāda vecuma bērni, ka arī daži pieaugušie. Jaunie mākslinieki bija gandarīti par paveikto un ar prieku zīmēja vēl citus darbus. Aktivitāti finansiāli atbalstīja Jēkabpils pilsētas dome un Kultūras pārvalde.

Jēkabpils bērnu un invalīdu biedrība „Cerību sala” svētku gājienam gatavojās ar īpašu degsmi un gaidām. Apģērbti baltos tērpos un rotājušies ar rudzupuķu vainagiem un košiem pušķiem, visi gājiena dalībnieki cēli soļoja, pārstāvot biedrību „Cerību sala”, kas viņiem ir kā otrā ģimene.

Savukārt, biedrība „MC Brīvības gari” svētku viesiem sniedza iespēju aplūkot motociklus, nofotografēties ar tiem, mazākajiem dalībniekiem pat piedāvājot pavizināties uz „moča”.

Nevalstiskās organizācijas ik gadu svētkos cenšas parādīt to, cik interesants un savā veidā bagāts ir nevalstiskais sektors.

Tiksimies jau nākamgad Jēkabpils pilsētas svētkos, kad svētki tiks svinēti ar vēl plašāku vērienu par godu pilsētas apaļajai jubilejai!

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs