Sociālās Uzņēmējdarbības forums 2019 noticis!

Nemainīgi: sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai!

Vai sociālā uzņēmējdarbība var būt veiksmīgs bizness? Jā.

Lai uzzinātu vairāk par šo jomu pasaulē 24.maija ar iedvesmas stāstiem forumā uzstājās Miks Celmiņš, latviešu pārmaiņu līderis Eiropā, Āzijā un Āfrikā. Kā tad viņš risina šo jomu savā uzņēmumā globālās sociālo pārmaiņu ekosistēmas “Make Room” Eiropas pārstāvniecībā. Viņa darbos ir risināti vairāk nekā 35 starptautiskās mobilitātes projekti, kur ar sociālo inovāciju palīdzību tiek risinātas sabiedrībai nozīmīgas problēmas.

Christop Hantschk sociālā uzņēmuma “goodbag” dibinātājs un izpilddirektors no Austrijas risina ekoloģiskās problēmas, un ar vienu mums pazīstamu lietu: auduma iepirkumu maisiņi ar zīmi=platformu saudzēt vidi.

Rumānijas sociālā uzņēmuma ‘’Mesteshukar ButiQ/MBQ/ līdzdibinātājs Andrei M.Georgescu ir radījis jaunu nozīmi tradicionālajām romu tautības amatprasmēm un ievērojami cēlis šis etniskās minoritātes dzīves līmeni Rumānijā.

Visi foruma dalībnieki bija sadalījušies trīs darba grupās: Ražošana, Pakalpojums, Izglītība.

Pakalpojums savu darbību prezentēja sociālais uzņēmums ‘’Sonido’’, Ingas Muižnieces uzņēmums. Zvanu centrs nodrošina darba vietas sociālā riska grupām, sniedzot klientiem uzziņas vairākās valodās. Zvanu centra peļņa tiek novirzīta sociālajam projektam ‘’ Parunāsim?’’ Inga lūdza grupas dalībniekiem ieteikumus un jaunu skatījumu, ar konkrētiem ieteikumiem par zvanu centra efektīgāku darba un  sociālās spriedzes samazināšanu, kam visam ir vērtība….un…katra saruna ir svarīga.

Ar iedvesmu citiem forumu un darba grupu vadīja forumu Ernests Štāls – Latvijā pazīstams kā start-up vides eksperts un aktīvists.

Būtiska nozīme ir – katram pašam būt šādos forumos, lai tiešsaistē redzētu, justu un jautātu par panākumu atslēgām un nopietniem kritumiem šajā biznesā, un kā to visu risināt kopīgi. Šī sociālās uzņēmējdarbības forma ir grūtāka nekā uzņēmējdarbība, to atzina visi sociālās uzņēmējdarbības eksperti.

Sociālo uzņēmumu prezentāciju konkursā, kur par 2000EUR investīciju cīnījās seši Latvijas Sociālās  uzņēmējdarbības asociācijas biedri. Uzvarētāju noteica auditorijas balsojums un tajā uzvarēja DABAS ZIRGI.

Ieskaties: www.sua.lv, un radi sev un sabiedrībai!

Tur bija, un iedvesmas stāstus klausījās un iedvesmo citus
Ligita Upīte.