Eiropas brīvprātīgajai jaunietei no Lietuvas janvārī noslēdzas ‘’Volunteer’s discovery” projekts

Janvāra beigās Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteer’s discovery” jauniete Indrė Sabaliauskaitė no Lietuvas noslēdz savu dalību projektā un saņem Eiropā atzītu dokumentu – “Youthpass” sertifikātu.

Indres projekts ilga no 2018. gada 1.oktobra līdz šā gada 31.janvārim. Jauniete Jēkabpilī pavadīja 4 mēnešus, kuru laikā strādāja Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācijā poļu kultūras biedrībā RODACY, piedalījās tās dziesmu un deju ansambļos un ir izveidojusi divas filmas – par Jēkabpili un biedrību, kurā strādāja. Papildus tam jauniete reizi nedēļā darbojās arī ar bērniem un jauniešiem Pils rajona brīvā laika pavadīšanas klubā “Vanagi”.

Visu projekta laiku Indres atbalsta persona bija viņas mentore Ieva, kurai meitene izteica lielu pateicību un atzina, ka mentore viņai parādījusi daudz skaistas vietas un ir lielisks cilvēks.

„Es noteikti nenožēloju to, ka ierados Latvijā. Katrā pieredzē iespējams atrast kaut ko noderīgu. Kaut arī projekts nesniedza man skaidru nojautu, ko es vēlos darīt nākotnē, tomēr es iemācījos būt neatkarīga un patstāvīga. Tagad, pateicoties latviešu valodas stundām, es patiešām saprotu to saikni starp mums un to, ka latvieši un lietuvieši ir „brāļi”. Tagad es latviešu valodā varu runāt pat teikumos, iepriekš es nepratu neko.

Viena no noderīgākajām projekta daļām bija apmācības, kur es satiku daudz interesantus cilvēkus, ar kuriem arī turpmāk noteikti komunicēšu.

Man ļoti patika Jēkabpils, jums ir daudz vietu, kur atpūsties un izpausties. Pēc video noskatīšanās, arī mana ģimene vēlas atbraukt un apskatīt šo pilsētu.

Mani galvenie ieguvumi bijuši valodas un komunicēšanas spēju uzlabošana praksē, man vairs nav bail palikt bez vārdiem, jo esmu iemācījusies iziet no situācijas, komunicēt ar žestiem un, protams, ieguvu jaunus draugus.”

 Indrė Sabaliauskaitė

Jauniete bija pateicīga par doto iespēju iemācīties daudz jauna un vērtīga priekš sevis. Projektu līdz jūlija beigām turpinās Marta no Polijas.

Novēlam Indrei veiksmi viņas turpmākajos dzīves projektos un atrast to īsto nodarbošanos, kas viņai sniegs gandarījumu visu dzīvi.

Indres veidotās filmas iespējams noskatīties šeit

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”