Domē demonstrēts VIDEO_tribīnītes trešais videostāsts

Pilnā sparā rit jauniešu projekts „#runaarmanijekabpils”, kur šobrīd notiek aktīvs darbs pie videostāstu par dzīvi Jēkabpilī no jauniešu viedokļiem veidošanas.

Pirmais videostāsts septembra pirmajā pusē tika uzņemts Jēkabpils Valsts ģimnāzijā (JVĢ), sadarbojoties ar 12.klašu skolēniem. Video ir atspoguļotas jauniešu domas par viņu iespējām Jēkabpilī, tāpat viedoklis par jauniešu mājas izveidi pilsētā un – ko būtu nepieciešams uzlabot. Kas notiks ar Kalpaka laukumu? Kāpēc Jēkabpilī nav veloceliņu? Uz šiem un vēl pieciem jautājumiem jaunieši deputātu atbildes jau ir saņēmuši un tās video formātā var noskatīties ne tikai biedrības mājaslapā www.jekabpilsnvo.lv sadaļā “Video tribīnīte”, bet arī biedrības interaktīvajā stendā, kas šobrīd atrodas JVĢ 1.stāvā.

Savukārt otrais videostāsts, kas tika radīts kopā ar „Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra” jauniešiem, domes sēdē tika demonstrēts oktobra beigās. Vai Jēkabpilī būs kinoteātris? Uz šo un pārējiem jauniešiem svarīgajiem jautājumiem atbildes sniedza Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps.

Trešajā videostāstā kameras priekšā ar savu viedokli dalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlaments. Kad Jēkabpilī būs jauniešu māja? Šis bija viens no jauniešu uzdotajiem jautājumiem pašvaldības deputātiem. Visos līdz šim uzņemtajos video jaunieši atzīst, ka Jēkabpilī vēlētos redzēt jauniešu māju kā vietu, kur satikties ar līdzīgi domājošajiem. Ikvienam bija kāda ideja par tās iekārtojumu, funkcionalitāti un atrašanās vietu. Šobrīd jau trešais videostāsts ticis demonstrēts domes sēdē, un līdzīgi kā iepriekš, pavisam drīz tiks saņemtas atbildes uz jauniešu izvirzītajiem jautājumiem.

Visus projekta videostāstus varēs redzēt biedrības ceļojošajā digitālajā stendā, kas šobrīd ir izvietots JVĢ un tur atradīsies līdz janvāra otrajai pusei, kā arī biedrības mājas lapā http://jekabpilsnvo.lv/video-tribinite/ un sociālajos tīklos.

Projekta laikā ir paredzēts uzņemt vēl sešus videostāstus, tāpēc aicinām Jēkabpils skolas iesaistīties, mudinot jauniešus izteikt savas domas par dzīvi pilsētā un garantēti tikt Jēkabpils pilsētas lēmumu pieņēmēju sadzirdētiem! Lai iesaistītos projektā, rakstiet uz nvoresursi@inbox.lv vai zvaniet 25971492!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs