Poļu biedrības pasākumā atzīmē Latvijas un Polijas simtgadi

Ar Jēkabpils pilsētas domes, Poļu Republikas vēstniecības un Zemgales NVO projektu atbalstu 27. oktobrī Jēkabpils Tautas namā notika svinīgais koncerts “100 gadu kopā”. 

Pasākumu atklāja koncerta vadītāja Everita Stradiņa ar vārdiem: “Mēs satiekamies svētkos. Šogad Latvija svin savu simtgadi. Šogad simtgade ir arī Polijai. Šis gads ir īpašs. Šis gads ir skaists un pacilājošu sajūtu pildīts. Mūsu valstu dzimšanas dienas tuvošanās dod iespēju katram aizdomāties par īstumu, kas mīt dziļāk, kas ļauj justies savējam, sazemēt sevi ar to, kas ir bijis. Simtgade – kā augstuma atzīme, pie kuras ikviens var apliecināt savu piederību ar darbiem, daloties ar to, kas katram silst delnās un sirdī.”

Savu piederību un patriotismu valsts dzimšanas dienai izdejoja un izdziedāja dalībnieki no Sokolova –Podļaski (Polija) deju kolektīvs “Sokolovjanie”, poļu biedrības “Rodacy” vokālais un deju kolektīvi, folkloras kopa “Rati”.  Koncertā ar apsveikumiem uzstājās arī Jēkabpils krievu, baltkrievu un ukraiņu biedrības.

Ar savu klātbūtni koncertu pagodināja Poļu bataljona NATO kontingenta virsnieku pārstāvji, Latvijas Poļu savienības priekšsēdētājs, Jēkabpils pilsētas domes, Jēkabpils novada domes un Krustpils novada domes pārstāvji.

Gribam pateikt lielu paldies pasākumu organizatoriem, atbalstītājiem un mūsu ciemiņiem poļiem no Rēzeknes un Daugavpils, Jēkabpils pilsētas iedzīvotājiem, visiem kas bija kopā ar mums šajā brīnišķīgajā dienā.

Leokādija Beluse
Jēkabpils poļu biedrība “Rodacy”
Valdes locekle

Szanowni Państwo,

Z okazji obchodzonego w tym roku w Polsce i na Łotwie Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości, na ręce Pana Mera Raivisa Ragainisa składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności całemu samorządowi Miasta Jekabpils, jego mieszkańcom oraz wszystkim członkom i sympatykom Związku Polaków na Łotwie. Oby pamięć o niełatwej historii naszych krajów, wśród dziejowych zawieruch, pełnej lat troski i wyrzeczeń pod obcymi rządami – nigdy nie zginęła. Obyśmy wspólnie już zawsze mogli cieszyć się wolnością, demokracją i niezakłóconym rozwojem naszych Ojczyzn – tych dużych i tych małych, jakimi są nasze społeczności lokalne. Wszystkiego najlepszego!

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski
Bogusław Karakula

 

Dāmas un kungi,

Par godu šogad esošajai Neatkarības atjaunošanas 100 gadu jubilejai Polijā un Latvijā, mēra Raivja Ragaiņa vārdā es, izsaku sirsnīgus sveicienus Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, pilsētas iedzīvotājiem un visiem poļu savienības biedriem un poļu biedru atbalstītājiem Latvijā. Lai nekad nezūd atmiņas par mūsu valstu sarežģīto vēsturi, starp vēsturiskajiem satricinājumiem, rūpju un upuru pilniem gadiem ārzemju iekarotāju valdīšanas laikā. Lai mēs visi kopā vienmēr varētu baudīt mūsu brīvību, demokrātiju un mūsu Dzimteņu mierīgu attīstību – kuras veido mūsu lielās un mazās vietējās kopienas.

Visu to labāko!

Sokolovas Podlaskas mērs

 

2018.gada rudenī Poļu biedrības RODACY deju kolektīvs ROSA ir saņēmuši jaunus poļu tautas tērpus, ko finansējis ir Polijas Senāts caur fondu Pomoc Polakom na Wschodzie .

Deju kolektīva ROSA dalībnieki ir ļoti priecīgi saņemt šos autentiskos tautas tērpus, ko darinājuši poļu meistari savām rokām Polijā, Krakovā.  Liels gandarījums un lepnums tērpus saņemt tieši pirms Polijas 100 gadu jubilejas. Ar šiem tērpiem deju kolektīva ROSA izdejos simtgades svētkus, kā arī turpmākajos gados priecēs skatītājus dažādos koncertos un pasākumos.