Taizemes budistu mūks Džons novembrī un decembrī aicina uz meditācijas sesijām visā Latvijā

No 22. novembra līdz 5. decembrim Latvijā jau trešo gadu viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai piedāvātu meditācijas un apzinātības prakses sesijas visā Latvijā, kā arī mācītu meditāciju retrītā atpūtas kompleksā Niedras un piedalītos Digital Freedom Festivālā Rīgā.

Pagaidām plānotas 18 meditācijas sesijas un lekcijas, kas notiks dažādās vietās Rīgā, Dobelē, Salā, Jēkabpilī, Matīšos, Lādezerā, Tukumā, Talsos, Liepājā un Kuldīgā. Tāpat arī tiks piedāvātas privātas meditācijas sesijas un sarunas ar mūku organizētāju Peace Revolution Latvia partneru Draugiem Group darbiniekiem.

Jēkabpilī meditācija iesācējiem tiek organizēta sadarbībā ar biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” SR Dienas centru “Kopā būt”, un notiks 29.novembrī plkst.15.00 Jaunajā ielā 39i, Jēkabpilī, Dienas centra zālē. Aicināts JEBKURŠ! Šobrīd izsludināta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas anketu elektroniski šeit: https://goo.gl/forms/HA1kDBOwlKIn272E3

Sesijas Latvijā tiek organizētas par dažādām tēmām, izzinot aktuālas mūsdienu problēmas, piemēram, stresa menedžments, apzinātības prakse, sabalansēta dzīve, karma, digitālā detoksifikācija, intuīcija, dzīves misijas atrašana un citas tēmas. Katrā sesijā mūks iepazīstinās ar meditācijas tehnikām, kas ļauj iepazīt meditāciju kā līdzekli prāta attīrīšanai un dzīves uzlabošanai.

Sesijas ir bezmaksas (par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai).

Ik reizi mūka vizītes Latvijā ir augsti novērtētas no sabiedrības puses, valsts iestādēm un privātā sektora. Līdz šim mūka Džona sesijas kopā pulcējušas pavisam 1400 cilvēku divu iepriekšējo gadu laikā. Mūks ir viesojies Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Liepupē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās un vadījis meditācijas sesijas Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, Gētes Institūtā, Draugiem Group, Laimas šokolādes muzejā, kā arī bijis vizītēs Latvijas Republikas Saeimā, televīzijā Rīga TV24 un citviet. 2017. gadā meditācijas skolotājs Džons tika ielūgts uzstāties Digital Freedom Festivālā Rīgā, kā arī paneļdiskusijā Latvijas Universitātē.

Tāpat arī kopš mūka pirmās viesošanās reizes ir izveidota lieliska sadarbība ar uzņēmumu Draugiem Group, kuru darbiniekiem mūks Džons kopš 2017. gada janvāra vada meditāciju regulārās ikmēneša sesijās tiešsaistē, kā arī pagājušā gada novembrī atklāja meditācijas istabu Gaismas telpa Draugiem Group birojā.

Mūka vizīti Latvijā organizē Peace Revolution Latvia neformāla jauniešu grupa. Peace Revolution ir zināmākais organizācijas World Peace Initiative Foundation projekts. Lai arī projekts radies Taizemē, pateicoties aktīviem miera aģentiem, tas izplatījies pa visu pasauli. Projekta mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības praksi, ticot, ka mieram vispirms jāsākas sevī, tikai tad tajā var dalīties ar citiem. Lai to darītu, visur pasaulē tiek rīkotas dažādas aktivitātes, piemēram, retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi, kur projekta skolotāji Teravādas budistu mūki, kā arī sertificēti meditācijas treneri ļauj apgūt meditāciju un apzinātības praksi un dalās savā dzīves pieredzē.

Godājamais John Paramai Dhanissaro ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis  Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs. Mūks ir arī viens no skolojošajiem mūkiem Facebook grupā Mind Stories.

Informācijai:
Agnija Kazuša, meditācijas tūres organizatore, agnija@wpifoundation.org, 26111319

https://www.facebook.com/PeaceRevolutionLatvia/

http://www.draugiem.lv/peacerevolutionlatvia/

https://peacerevolution.net/

http://www.wpifoundation.org/

https://www.facebook.com/mindstoriesmeditation/