Sporta spēles Dienas centrā „Kopā būt”

Dienas centrā „Kopā būt” jau otro gadu norisinājās sporta spēles, kurās piedalījās centra apmeklētāji, Jēkabpils invalīdu biedrības biedri un „Jēkabpils NVO resursu centrs” jaunieši ar mērķi kopā pavadīt laiku, būt aktīviem un saliedētākiem. Uzdevumus sporta spēlēm bija uzņēmušies sagatavot Erasmus+ programmas Eiropas brīvprātīgā darba dalībnieki un Jēkabils invalīdu biedrības vadītāja Raisa Kļaviņa.

Sākumā dalībnieki sadalījās divās komandās pa 7 dalībnieki katrā. Komandām bija jāizpilda dažādi uzdevumi gan uz laiku, gan bez laika limita. Uzdevumi bija piemeklēti tā, lai spēļu laikā tiktu nodarbinātas visas ķermeņa muskulatūras grupas, piemēram, vajadzēja padot lielu piepūšamo bumbu otram dalībniekam pa augšu, pa apakšu, uz labo pusi un uz kreiso pusi. Atraktīva bija smilšu maisiņu mešana mērķī, „omletes” apgriešana pannā, pametot to gaisā, šautriņu mešana un bumbiņas iesišana vārtos ar āmuram līdzīgu nūju garā kātā. Vislielākās grūtības abām komandām sagādāja gredzenu uzmešana uz tapiņām. Kāds neuzmeta pat nevienu gredzenu no trīs reizēm, bet Vandai tas sanāca pat divas reizes. Tas tiešām bija grūti.

Sporta spēļu laikā brīvprātīgais no Francijas Julian pastāstīja par ūdens dzeršanas labajiem aspektiem un arī mītiem. Viens no mītiem ir, ka dzerot ūdeni tiekot mitrināta āda. Patiesībā tas ir mīts, jo ādas stāvoklis esot atkarīgs no pārtikas, kādu uzņemam, no ārējiem apstākļiem, kā arī ādas kopšanas ieradumiem. Saistībā ar ūdeni bija sagatavotas divas interesantas stafetes. Pirmajā uzdevums bija iemest tenisa bumbiņu pretinieka glāzē, kura piepildīta ar ūdeni. Ja trāpīja, tad pretiniekam ūdensglāze bija jāizdzer. Trāpīt mērķī traucēja vēja brāzmas, bet bija jautri, un arī ūdens bija tieši laikā un ļoti garšīgs, jo pēc fiziskajām kustībām svaigā gaisā ļoti slāpa. Otrs uzdevums arī bija saistīts ar ūdeni, kur bumbiņu no vienas glāzes vajadzēja pārpūst nākamajā glāzē. Arī tas nebija nemaz tik viegli izpildāms, bet ar komandas biedru ovācijām, aplausiem un padomiem viss izdevās.

Sporta spēļu noslēgumā varēja izmēģināt dažādus uzdevumus uz laiku, piemēram, kurš ātrāk saliks un nojauks piramīdu no 10 glāzēm. Vislabāk veicās Ausmai. Viņa šo uzdevumu izpildīja 24 sekundēs.

Nozlēdzoties sporta spēlēm, tika apkopoti rezultāti. Bez šaubām, uzvarētājs bija katrs, kurš piedalījās šajās sporta spēlēs, tāpēc visi dalībnieki tika apbalvoti. Katrs saņēma konfektes medaļu par piedalīšanos, bet zelta šokolādes medaļas pienācās dažādām nominācijām – vislabākais šautriņu metējs, visātrākais skrējējs, vissportiskākais spēļu dalībnieks, vislabākais spēļu organizētājs, vislabākais tulkotājs, u.c. Bet lielākais prieks bija par kopā būšanu, par jautri pavadītu laiku un gandarījums par lieliska pasākuma izdošanos. Tiksimies trešajās sporta spēlēs nākamajā gadā!

Ritma Komarova
Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” struktūrvienības
Dienas centrs “Kopā būt” vadītāja