Dienas centrā skan dzeja dažādās valodās

“Ja tevis nebūtu, es tevi izdomātu,” tā biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” struktūrvienībā Dienas centrs “Kopā būt” dzejas dienās skandēja vienu no saviem mīļākajiem dzejoļiem seniore Ārija Spēka.

Katrs no dzejoļiem šogad bija ne tikai atšķirīgās emocijās un tēmās, bet arī valodās – to izdevies panākt, pateicoties biedrības realizētā Erasmus+ projekta dalībniekiem no Francijas un Austrijas. Dienas centrā ciemojās un ar saviem priekšstatiem par dzeju dalījās arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības trīs deputāti – domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa, deputāti Mārtiņš Svilis un Leonīds Salcevičs, kurš stāstīja savu bērnībā uz visu mūžu iemācīto dzejoli krievu valodā. M.Svilis dalījās atmiņās par skolas gadiem, kad literatūra nebūt nebija gaidītākā stunda, bet L.Kļaviņa ģitāras pavadījumā lasīja Ārijas Elksnes dzejoli – skaties video!

Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis, Ārija Elksne, Guntars Račs, Amanda Aizpuriete un rinda citu mazākzināmu dzejnieku bija uzrunājuši Dzejas dienas dalībnieku dvēseles stīgas tā, lai apmeklētāji vēlētos tos nolasīt skaļi vai skaitīt no galvas.

Pasākumu noslēdza tā organizētāja, Dienas centra vadītāja Ritma Komarova, nolasot G.Rača vienu dzejoli, kas viņas iemīļotajā dzejoļu krākumā atšķīrās uz labu laimi. Dzejas dienas sociālās rehabilitācijas centrā “Kopā būt” vadīja “Jēkabpils NVO resursu centrs” projektu koordinatore un jaunatnes lietu darbiniece Evelīna Elksnīte.

Noskaties video par 11.septembra pasākumu!

Agita Pleiko,
Jēkabpils NVO resursu centrs