Latvisko sajūtu brīvdienas Latgalē – Latvju pirts un zāļu festivāls 2018

Biedrība “Preiļu NVO” informē, 9. jūnijā Daugavpils novada Višķos, Višķu estrādē, pie skaistā Luknas ezera, notiks Latvju pirts un zāļu festivāls 2018′.

Festivālā visas dienas garumā būs noderīgas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu – viss par pļavu un mežu augiem, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām. Šis vasaras tematiskais pasākums pulcēs vienkopus Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes un citu novadu pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus, un citus jomas profesionāļus no Latvijas un Lietuvas.

Nozīmīgākā festivāla daļa tiek plānota vakarpusē – Kongress “Kas ir Latvju pirts?”. Tas ir ilgi gaidīts notikums latvju pirts kultūrtelpā, kas pulcēs pirts, vēstures, folkloras, valodas un latviskās dzīvesziņas jomas profesionāļus un autoritātes, lai kopīgi vienotos par latvju pirts pamatvērtībām senču kultūrmantojuma un šodienas dzīvesziņas kontekstā.

Kongresu ieskandinās projekta “Mans Tautastērps” parāde un latvju spēka dziesmas. Kongresa noslēgumā plānota svinīga protokola “Kas ir latvju pirts?” nolasīšana un koncerts. Festivālu organizē biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Sateka”, sadarbībā ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija” un Višķu pagasta pašvaldību.

Festivāls ir Leader starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam!” pasākums.

Apmeklētājiem ieeja pasākumā ir BEZMAKSAS.