Aicina uz jauniešu NVO sadraudzības un tīklošanās pasākumu

Ceturtdien, 15. februārī, no plkst. 15.00 līdz 18.00 jaunieši, nevalstisko organizāciju biedri un ikviens interesents aicināts uz NVO namu (Rīga, Ieriķu iela 43A), kur notiks jauniešu NVO sadraudzības un tīklošanās pasākums.

Pasākuma mērķis ir pulcēt dažādas jauniešus apvienojošas NVO, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar jauniešiem vai tiem aktuālām tēmām, lai apzinātu  darbības paņēmienus, labās prakses piemērus, kā arī savstarpēji veidotu jaunus kontaktus sadarbībai nākotnē. Piedalīties aicinātas arī NVO, kas līdz šim nav darbojušās šajā jomā, taču ir ieinteresētas dažādu formu sadarbībai un inovatīvu aktivitāšu īstenošanai, iesaistot tajās jauniešus.

Lai papildinātu jauniešu zināšanas, pasākuma ievadā ar prezentāciju “Jaunieti, vai šis ir tavs mediju lietotāja portrets? Jeb – cik medijpratīgi esam Latvijā” uzstāsies Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas eksperte, komunikācijas zinātnes doktore, lektore Klinta Ločmele. Prezentācijā runās par mēdijpratības būtību, kāpēc tā ir svarīga un kā to stiprināt. Iepazīstinās arī ar pētījuma rezultātiem, atklājot, cik medijpratīgi ir iedzīvotāji Latvijā, it īpaši – jaunieši.

Tikšanās laikā tās dalībniekiem būs iespēja iepazīstināt ar savām organizācijām un tiks atvēlēts laiks arī organizāciju tīklošanās iespējai pie kafijas tases. Lūgums NVO pārstāvjiem jau iepriekš sagatavot īsu, mutisku vēstījumu par savu organizāciju.

Lai iepazīstinātu plašāk ar savām aktivitātēm un īstenotajiem projektiem, dalību sadraudzības un tīklošanās pasākumā apstiprinājuši nodibinājuma “Baltijas reģionālais fonds” un jauniešu studijas “BaMbuss”, biedrības “Avantis” pārstāvji, kā arī citas jauniešu organizācijas.

Pasākumu rīko biedrība „Kēfa” sadarbībā RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektoru.  Biedrība “Kēfa” ir dibināta 2014. gadā, tās galvenais darbības virziens ir darbs ar bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Vārds “kēfa” tulkojumā no aramiešu valodas nozīmē “klints”, citos tulkojumos – “akmens”. Biedrības pārstāvji atzīst, ka nosaukums atspoguļo arī tās misiju – būt par stipru pamatu, atbalstu, arī – atspēriena punktu.

Pieteikt dalību pasākumā aicinām, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, biedrība, tālruņa numurs) uz e-pasta adresi nvonams@riga.lv .

Zinta  Gugane, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
 /tālr.: 67848903; e-pasts: zinta.gugane@riga.lv/.