Noslēdzas filcēšanas apmācības

29. novembrī Jēkabpils NVO resursu centrs rīkoja A/S “Latvijas valsts meži” finansētā un biedrības “Ziedot.lv” administrētā projekta “Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros notikušo filcēšanas darbnīcu noslēguma pasākumu.

Projekta gaitā – astoņu mēnešu garumā notika 32 filcēšanas nodarbības. Kopumā filcēšanas pamatiemaņas, kas iekļauj sausās un slapjās filcēšanas gan atsevišķās, gan kombinētās tehniku apguvi, gleznošanu ar filcu, telpisku ziedu darināšanu, kā arī dzijas un dažādu tekstilšķiedru izmantošanu filcēšanā ieguva 31  dalībniece.

Projekta mērķis bija noorganizēt Jēkabpils senioru grupas apmācības filcēšanā ar nolūku, ka daļa no nodarbību apmeklētājiem varētu veidot kodolu regulārām patstāvīgām filcēšanas nodarbībām, pasniedzēju tikai laiku pa laikam piesaistot kā konsultantu. Šobrīd ir pamats uzskatīt, ka šis mērķis sasniegts – jau ar decembri Jēkabpils NVO resursu centra telpās Jaunā ielā 39i kā viena no Sociālās rehabilitācijas Dienas centra “KOPĀ BŪT” aktivitātēm būs pieejamas konsultācijas filcēšanā, adīšanā un tamborēšanā.

Jāpiebilst, ka filcēšana ir ne tikai relaksējošs brīvā laika pavadīšanas veids, bet ļauj budžetu taupošā veidā tikt pie jauna vai salabot veco apģērbu un pašu rokām radīt pieskaņotus aksesuārus – cepures, cimdus, šalles, somas un pat apavus. Nenoliedzama ir filcēšanas labvēlīgā ietekme gan uz cilvēka psihisko, gan fizisko labsajūtu: pirkstu kustības  uzlabo perifērās asinsrites dabību, veicina asins pieplūdumu pirkstu galos un locītavās, šādi palīdzot nodrošināt pirkstu funkcionalitāti pat sirmā vecumā; kā arī stimulē noteikta smadzeņu apgabala aktivitāti. Ritmiskās kustības nomierina prātu, rada sirdsmieru, domu skaidrību, uzlabo koncentrēšanās spējas, nomierina. Kontakts ar filcējamo materiālu – vilnas kārsumu, rada  patīkamas sajūtas, kas pielīdzināmas sava mājas mīluļa glāstīšanai. Darbs ar krāsainiem materiāliem vairo prieku un uzlabo pašsajūtu. Kopumā filcēšanas nodarbības mazina depresiju un vientulības sajūtu, apmierina vajadzību būt sabiedrībā un rada gandarījumu par paša paveikto.

Video par projektu skatāms šeit

Foto: Justīne Iie