Tapuši seši sižeti par Jēkabpils ukraiņiem

Šajās dienās savā Dzimtenē atgriezīsies Jekabpils NVO resursu centra brīvprātīgais no Ukrainas Jevgēnijs Udovičenko. Kamēr viņš uzturējās valstī, sagatavoti desmitiem sižetu ne tikai par Jēkabpili, bet par visu Latviju. Lielākā sadarbība bez projekta aktivitāšu īstenošanas šogad notikusi ar Jēkabpils kultūrizglītojošo biedrību “Javir” divu projektu ietvaros: Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansētā “Tautieši” un Zemgales NVO atbalsta centra projektā “Dzīves akordi”, sadarbībā ar Jēkabpils NVO resursu centru un Jēkabpils Galveno bibliotēku. 16. septembrī notika grandiozs pasākums ”Zelta rudens”, suminot gan projekta darbiniekus, gan sižetu varoņus.

Projektu ietvaros Jevgēnijs darbojies kā brīvprātīgais un tikuši izveidoti sižeti par ukraiņu dzimtām: Semoņenko ģimeni, Aleksandrs Lalovs, Cjuperjaku ģimene, Daniils Šinkarjuks, Gaļina Dilane un Vasiļina Vasilišina, Katrina Demčenko.

Jevgēnijs stāsta: “Biedrība “Javir” uzaicināja mūs kā Jēkabpils NVO resursu centra Erasmus+ programmas brīvprātīgos piedalīties savas biedrības aktivitātēs, jo “Javir” ir viena no Jēkabpils NVO resursu centrs biedru organizācijām, bez tam mēs pārstāvam vienu nāciju. Mēs kopā veidojām filmu “Ukraiņi Latvijā”. Tā stāsta par ukraiņu diasporas dzīvi Jēkabpilī. Mēs tikāmies ar sešu ģimeņu pārstāvjiem un ukraiņu jaunāko paaudzi. Katra ģimene bija ļoti viesmīlīga un atzinīgi novērtēja mūsu komandu. Ukraiņi uzņēma mūs savās mājās, parādīja ģimenes fotoalbumus un dalījās savās atmiņās.”

Jevgēnijam viņa darbā palīdzēja otra “Jēkbpils NVO resursu centrs” Erasmus+ programmas brīvprātīgā Anastasia Iliejeva.

Aizbraucot Jevgēnijs domā, ka uz Jāņiem vai pilsētas svētkiem nākamgad varētu atbraukt ciemos pie iegūtajiem draugiem.

Aleksandrs Kalniņš, Jēkabpils NVO resursu centrs