Velo nometne noslēdzas ar Sūnu apmeklējumu

12. augusta rītā, kad noslēdzošā, piektā velobrauciena dalībnieki kā vienmēr sapulcējās pie lūša, mākoņi palika arvien tumšāki, un draudīgi tuvojās no dienvidiem. Pēc īsām formalitātēm sākām tempā mīt pedāļus uz pretējo pusi, uz Sūnām.

Nevarējām pabraukt garām Asotes pilskalnam, apdzīvotam jau no 1. gadu tūkstoša pirms mūsu ēras līdz mūsu ēras 13.gadsimtam., vēlreiz uzkāpām  tajā, lai pamestu aci uz Daugavu. Te bija izdevīga vieta to laiku „muitniekiem”, lai iekasētu naudu no tirgoņiem, kas veda preces uz Rīgu. Sāka smidzināt, taču braucām uz Laukezera – tukšu atpūtas vietu šajā agrajā stundā,  lai izpeldētos vienā no Latvijas tīrākajiem ezeriem un uzspēlēt jau tradicionālo „kartupeli”. Pa cieto un gludo meža ceļu bija patīkami braukt, jo vairāk – svelmi mazināja  no garām eglēm krītošā ēna.

Bijušās Sūnu pamatskolas stadionā jaunsargu vadītājs Normunds Pastars ar palīgu jau bija sagatavojuši dažas sacensību trases: noteikt noietas distances attālumu, kāpt klinšu sienā, pariet pāri „upei” pa virvēm. Daži izmēģināja militāras pieccīņas trasi. Pēc brauciena pa meža velotrases mazo apli blakus esošā mežā, šajā svelmainajā dienā atkārtot to vairs negribējās.

Protams, pusdienas bija pie ugunskura. Ātras uzkodas – uz iesmiem sildītas desiņas un uzkarsēts zefīrs, kurš maina krāsu veidojot savdabīgus zīmējumus. Te Normunds parādīja dažādas nelielas kompaktas krāsniņas, kuras darbojas ar gāzi vai sauso spirtu, ir vieglas, un  mugursomā aizņem pavisam maz vietas. Visu sacensību dalībniekiem par sniegumiem tika piešķirti punkti, un 3 labākās meitenes un 3 zēni tika pie nelielām saldām balvām.

Sūnās visi dalībnieki saņēma piemiņas diplomus par piedalīšanos nometnē un nobrauktajiem 184 kilometriem piecas sestdienās.

Atpakaļceļš nebija viegls, Kūku veikalā iegādātā ūdens knapi pietika līdz Laukezeram. Toties šeit peldes mainījās ar mūsu „kartupeli” vairākas reizes,  pakavējamies ilgāk.  Varbūt arī tāpēc,  ka sadraudzējamies un negribējās šķirties… .

Vasaras nometne „Aktīvā velosipēdistu vasara Jēkabpils 2017” notika Jēkabpils pilsētas pašvaldības finansiāli atbalstītajā projektā, ko rīko biedrība “Vides un tūrisma attīstības klubs “SĒLIJA”,

Rihards Barkovskis, nometnes vadītājs

Foto: Piektajā veloekspedīcijā. Foto no nometnes arhīva