Brīvprātīgo akcijā palīdzēsim saglabāt vidi tīrāku

Lielai daļai sabiedrības joprojām nav izpratnes par nepieciešamību šķirot atkritumus. Pēc speciālistu atzinuma šī nodarbe samazina vides piesārņotību, ietaupa izvešanas izdevumus un sekmē izejvielu atkārtotu izmantošanu. Šķirotos atkritumus bez maksas drīkst izmest daudzas vietās, taču daudzreiz nevīžojam godprātīgi izmantot šīs iespējas. Jēkabpils NVO resursu centra rīkotajā akcijā “Brīvprātīgais uz 1 dienu!”, kas notiks no 21. līdz 25. augustam, zinātkāriem cilvēkiem, kam nav vienaldzīga tīras vides saglabāšana, ir iespēja piedalīties novērošanas kampaņā.

Ja arī tu ievēro – tvertnes ir, bet atkritumi tiek nolikti uz zemes blakus tām! Kāpēc? Slinkums, nevīžība, pārpildītas, savlaicīgi neizvests tvertņu saturs? Brīvprātīgo uzdevums būs vienu dienu vērot un fiksēt konkrēta atkritumu šķirošanas laukuma Jēkabpilī dzīvi. Pie atkritumu šķirošanas laukumiem skatīt un pētīt šķirošanas procesu. Prasības: pacietība, vēlams: binoklis, fotoaparāts vai telefons.

Ieguvumi: tikšanās ar SIA “Jēkabpils pakalpojumi” vadību, lai informētu par novērotajiem procesiem, sadarbība ar uzņēmumu dažādos projektos.

Brīvprātīgo vecums šajā misijā – no 14 gadiem. Pieteikšanās un papildu informācija:  www.brivpratigie.lv. Kontaktpersona: Inguna – 29361403, jekpak@jekpak.lv.

Sagatavoja Aleksandrs Kalniņš,
Jēkabpils NVO resursu centra korespondents

Biedrības ”Jēkabpils NVO resursu centrs” projekta “Pilsoniskas sabiedrības stiprināšana Vidusdaugavas reģiona nevalstiskajās organizācijās” aktivitāti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem