Jēkabpilī veiksmīgi sācies “Zvaigžņu karu” filmu maratons

Siltā 9. jūnija – piektdienas vakarā, jauniešus no Jēkabpils pulcēja viena kopīga interese – “Zvaigžņu Karu”(angļu “Star Wars”) filmas. Daži atnāca, lai amerikāņu zinātniskās fantastikas filmu sērijas “Star Wars” stāsta pirmo epizodi “Zvaigžņu Kari: I daļa – Ļaunumu vēstošā vīzija” noskatītos pirmo reizi, citi – lai atkārtoti baudītu par kino klasiku dēvēto filmu, neierastā vietā Jēkabpilī – teritorijā pie biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” ēkas Jaunā ielā 39i.

Pirms filmas visi ērti iekārtojās savās vietās ar tēju un cepumiem, bet Anastasija Iļjeva īsi iepazīstināja apmeklētājus ar gaidāmo filmu, un pirmais no paredzētajiem brīvdabas kino vakariem tika atklāts. Lai arī sākumā ļauno spēku kaujinieki odi mēģināja mūs uzveikt, tomēr ātri atvairījām tos ar pretodu līdzekļiem, un varējām baudīt kino brīvā dabā. Laikapstākļi arī bija piemēroti kino – mums paveicās ar vienu no retajiem siltajiem vakariem šajā vasarā. Turklāt katram līdzi bija pleds vai draugs, ar kuru sasildīties, kad vakars pārtapa naktī. Pēc filmas noskatīšanās tie, kuri vēlējās, piedalījās Anastasijas sagatavotā viktorīnā par filmu. Uzvarētāji un aktīvākie dalībnieki saņēma arī mazas balvas. Šoreiz tās bija “Zvaigžņu Karu” burbuļi un bloknoti. Vēl kādu laiku pēc tam izturīgākie un aizrautīgākie uzkavējās, lai dalītos iespaidos, un, pirms došanās mājup, vēlreiz sasildītos, iemalkojot tēju.

“Jēkabpils NVO resursu centra” Eiropas Brīvprātīgā darba projekta brīvprātīgie no Ukrainas Anastasija Iļjeva un Jevgēnijs Udovičenko ir “Zvaigžņu Karu” filmu entuziasti, tāpēc viņi sava brīvprātīgā darba ietvaros piedāvāja iniciatīvu – jēkabpiliešiem dot iespēju noskatīties par leģendām kļuvušās filmas, piedalīties viktorīnās un atrast jaunus draugus, daloties iespaidos par tām. Pagājušā gada nogalē pie skatītājiem nonāca jauna, no “Zvaigžņu Kariem”  atvasināta filma “Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts”, tāpēc sāga šajā gadā atkal aktualizējusies kinomīļu vidū.

Vai Tu bieži dzirdi jokus par “Zvaigžņu Kariem”, bet nesaproti, par ko ir runa, jo neesi redzējis filmas? Vai varbūt esi viens no tiem, kuri joko un izbauda katru atkārtojumu? Vai varbūt Tevi vienkārši aizrauj doma par filmu baudīšanu kādā neierastā brīvdabas kinozālē Jēkabpilī?

Tad šī ir Tava iespēja katru reizi citā vietā Jēkabpilī pa vienai vien noskatīties visas amerikāņu zinātniskās fantastikas filmas “Zvaigžņu Kari” sērijas, turklāt –  bez maksas. Seko Jēkabpils NVO resursu centram sociālajos tīklos Facebook un Instagram, lai pirmais saņemtu jaunumus par nākošo kino seansu drīzumā! Meklē informāciju arī www.jekabpilsnvo.lv vai vietējos medijos! Priecāsimies par jebkuru interesentu, kurš ieradīsies! Un vienmēr gaidīsim ar  cepumiem, tēju un aizraujošām sarunām! Uz tikšanos pagaidām nezināmā vietā un laikā!

Evelīna Elksnīte,
Jēkabpils NVO resursu centrs
projektu asistente