Kad ieteicams veikt dzimumzīmju noņemšanu?

Dzimumzīmes ir ļoti izplatīti ādas izaugumi, kam mūsdienās nepievērš pietiekamu uzmanību, lai laicīgi izvairītos no nopietnām saslimšanām. Lielākā daļa dzimumzīmju ir nekaitīgas un par tām nav jāuztraucas. Ja dzimumzīme nav ļaundabīgs audzējs, tā nav jānoņem, ja vien netraucē. Bet ja nepatīk kā tas ietekmē izskatu, vai ja berzes dēļ tā kļūst kairināta, dzimumzīmes noņemšana ir labākā iespēja.

Kā tas tiek veikts?

Dzimumzīmju jeb nēvusu noņemšanai mūsdienās tiek izmantoti dažādi galvenie procedūru veidi, tomēr efektīvākais ir ķirurģiska operācija jeb ekscīzija. To veic izmantojot vietējo anastēziju, tāpēc procedūra ir pilnībā nesāpīga. Tās laikā dzimumzīme tiek izgriezta pilnībā un brūce tiek apstrādāta ar zemādas kosmētiskajām šuvēm. Veicot tieši ekscīziju, ir ļoti mazs risks, ka dzimumzīme ataugs, kā arī tā palīdz visprecīzāk veikt histoloģisko izmeklēšanu.

Kad apsvērt dzimumzīmes noņemšanu?

Ir vairāki iemesli, kāpēc pacienti izvēlas noņemt lielu nēvusu. Lielākā daļa primārie iemesli ir melanomas riska samazināšana un izskata uzlabošana, kas var būt būtiska pacienta vispārējā estētiskā izskata uzlabošanai, ja dzimumzīme ir liela vai atrodas citiem redzamā vietā. Citi dzimumzīmju noņemšanas iemesli var būt skartās vietas tekstūras, sajūtas un sviedru dziedzeru darbības uzlabošana.

Kam jāpievērš uzmanība?

Iedala dzīves laikā iegūtas un iedzimtas dzimumzīmes. Dzīves laikā iegūtajām ir regulāri jāpievērš pastiprināta uzmanība. Noteikti jādodas pie speciālista, ja dzimumzīme ir mainījusi krāsu, izmēru, reljefu vai formu, tā sāp, asiņo vai niez. Tās ir galvenās ādas vēža pazīmes, kad nepieciešams vērsties pēc palīdzības, lai savlaicīgi novērstu potenciālu melanomas veidošanos un pasargātu savu veselību.

Nekad nemēģiniet noņemt dzimumzīmi mājas apstākļos pēc paša iniciatīvas. Jūs varat ne tikai izraisīt infekciju, bet dzimumzīme netiks nosūtīta histoloģiskai izmeklēšanai un ļaundabīgs audzējs var tikt palaists garām. Pēc operācijas nav ieteicams mitrināt brūces vietu un nodarboties ar īpaši aktīviem sporta veidiem. Pēc dzimumzīmju noņemšanas operācijas jāievēro visi ārsta norādījumi, lai atveseļošanās periods noritētu pēc iespējas veiksmīgāk.

„Ādažu privātslimnīcas” speciālisti nodrošina iespēju pasargāt savu veselību, laicīgi atbrīvojoties no nevēlamām vai diskomfortu izraisošām dzimumzīmēm. www.plasticsurgery.lv sniedz profesionālus pakalpojumus, konsultācijas un pacientu aprūpi līdz pilnīgam atveseļošanās laikam.

Comments are Disabled