Hroniskas un akūtas zobu sāpes

Miljoniem cilvēku katru dienu piedzīvo diskomfortu, kas saistīts ar zobiem, un diemžēl ne visi dzīves apstākļu dēļ spēj kaut ko darīt lietas labā. Zobu sāpju mokas var ietekmēt jūsu ikdienas rutīnu no košļāšanas līdz vispārējam diskomfortam. Bez nepieciešamās ārstēšanas zobu sāpes var pasliktināties un ar laiku stāvoklis kļūs aizvien smagāks. Ja jūs ir piemeklējušas zobu sāpes, jāieplāno tikšanās ar zobārstu, lai mazinātu diskomfortu un ārstētu problēmas galveno cēloni.

Akūts un hronisks zobu sāpju veids

Akūtas zobu sāpes

Ja zobu sāpes ilgst mazāk nekā sešus mēnešus un rodas tikai periodiski, tās var uzskatīt par akūtām sāpēm. Ar šāda veida zobu sāpēm arī nepieciešams vērsties tuvākajā akūtajā zobārstniecībā, taču problēma jāizklāsta zobārstam savlaicīgi, jau nākamajā pārbaudē.

Hroniskas zobu sāpes

Ja jūs ciešat no zobu sāpēm, kas ilgst vairāk nekā sešus mēnešus un ir regulāras, jums pēc iespējas ātrāk jāmeklē ārstēšana. Īpaši svarīgi ir vērsties pie zobārsta, ja sāpes kļūst stipras vai traucē jūsu ikdienas aktivitātēm.

Biežākās ārstēšanas metodes

Ja zobu sāpes izraisa smaganu vai periodonta slimība, obligāti jāveic individualizēta periodonta ārstēšana. Sakņu kanālu tīrīšana var ārstēt zobu infekcijas un pastāvīgi samazināt nepatīkamo zobu jutīgumu. Pacienti, kuriem tiek veikta šī procedūra, parasti izjūt ievērojamu atvieglojumu un var atkal baudīt komfortablu ēšanu un runāšanu. Speciālisti vienmēr cenšas saglabāt dabīgo zobu, tomēr, ja zobs ir nopietni bojāts vai kariesa apjoms ir pārāk izteikts, kā pēdējo metodi izmanto ekstrakciju (zoba izraušanu). Arī bruksisms jeb zobu griešana var palielināt jutīgumu un izraisīt zobu vai žokļa sāpes.

Lai atjaunotu jūsu smaida kosmētisko un funkcionālo izskatu pēc zoba izraušanas, tiek piedāvāta arī zobu aizvietošana ar zobu tiltiņiem, implantiem.

Labas zobu higiēnas ievērošana – zobu tīrīšana ar fluoru saturošu zobu pastu, zobu diegošana, mutes skalojamā līdzekļa izmantošana un regulāri zobārsta apmeklējumi palīdz novērst zobu problēmas. Vienmēr ieteicams izteikt savas bažas zobārstam, īpaši tad, ja zobu sāpes ir apgrūtinošas. Akūtas zobu sāpes sākotnēji var būt paciešamas, taču vislabāk ir ieplānot vizīti, lai savlaicīgi ārstētu jebkuru problēmu. Tomēr ja tās piemeklē pēkšņi, Dr. Jūlijas Katkevičas klīnika piedāvā palīdzību visas diennakts garumā.

Comments are Disabled