Informatīvā diena: iedzīvotāji sniedz ierosinājumus Jēkabpils autobusu parkam

Vidusdaugavas NVO Centrs 6.Septembris, 2019, 18:12 PasākumiDC Kopā būt
 Informatīvā diena: iedzīvotāji sniedz ierosinājumus Jēkabpils autobusu parkam

Otrdien, 3. septembrī, biedrības ‘’Jēkabpils NVO resursu centrs’’ struktūrvienības DC „Kopā būt” zālē norisinājās ikmēneša informatīvā diena, uz kuru šoreiz bija uzaicināta SIA ‘’Jēkabpils autobusu parks’’ direktora vietniece Aija Vetere.

Augusta mēneša informatīvajā dienā apmeklētājiem radās daudz jautājumu par sabiedrisko transportu pilsētā, tāpēc domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ierosināja vērsties pie Jēkabpils autobusu parka vadības.

SIA ‘’Jēkabpils autobusu parks’’ direktora vietniecei un atbildīgajai par pārvadājumiem, maršrutu plānošanu un sabiedrisko transportu - Aijai Veterei, tika iepriekš sagatavoti jautājumi, galvenokārt par jaunu maršrutu, pieturvietu un reisu ieviešanu. Māmiņas ierosināja skolas laikā darba dienu rītos ieviest papildus maršrutu skolēniem un bērnudārzniekiem : Poliklīnika – Viesītes iela – Krustpils. Rītos autobusi ir pārpildīti, bērnudārznieki, vecāki un skolēni saspiedušies.

Savukārt, seniori lūdza autobusam Nr.2 ieviest pieturu Zemgales ielā, pie Laimas Solas zobārstniecības, jo attālums starp Draudzības alejas un Nameja ielas pieturām ir pārāk liels, kā arī rosināja ieviest jaunu maršrutu: Gaļas nams – Vecpilsētas laukums, jo šajā pilsētas daļā sabiedriskais transports kursē reti.

Izskanēja arī lūgums ieviest papildus reisus 1. un 2. maršruta autobusiem svētku dienās, kā arī pārskatīt autobusu atiešanas laikus svētkos, kad ir liela cilvēku plūsma (piem., pilsētas svētkos) un autobusi brauc pēc brīvdienu grafika. A. Vetere skaidroja, lai izveidotu kādu jaunu autobusa maršrutu, vai pagarinātu esošo, kā arī uzbūvētu jaunas pieturvietas, tās ir jārada pašvaldībai ar cilvēku ieteikumiem, kuras tālākā procesa gaitā izstrādā atbildīgie dienesti, bet ne SIA ‘’Jēkabpils autobusu parks’’.

A. Vetere izskaidroja nepieciešamo informāciju par Jēkabpils pilsētas autobusos ieviestajām braukšanas kartēm, kā arī to izveidoto atlaižu sistēmu. Skolēni darba dienās kartes varēs izmantot neierobežotam braucienu skaitam, bet sestdien un svētdien, kā arī mācību brīvlaikā braucieni viņiem būs par maksu. Savukārt visi pensijas vecumu sasniegušie jēkabpilieši varēs braukt ar atlaidi – biļete maksās 20 centus. Atlaides saņemšanai senioriem pašvaldības Vienas pieturas aģentūrā (Brīvības ielā 120) jāsaņem “Apliecība sabiedriskā transporta atvieglojumiem Jēkabpils pilsētā”, kura, iekāpjot autobusā, jāuzrāda tā vadītājam. Tāpat arī statusu apliecinoša apliecība ir jāuzrāda pasažieriem, kam tiek piemērota 100% atlaide braucieniem, t.i. 1. un 2. grupas invalīdiem, kā arī politiski represētām personām. Braukšanas karšu izmaksas būs atkarīgas no braucienu skaita - jo vairāk braucienu, jo lielāka atlaide cenai.

Tika uzklausītas senioru bažas par iekāpšanu un izkāpšanu no autobusa, kad attālums starp platformu un autobusu ir pārāk liels un var radīt grūtības, kā arī autobusu atiešanu pirms sarakstā uzrādītā laika. A.Vetere aicināja fiksēt konkrētos gadījumus (pieturu, laiku un maršrutu), un ziņot par tiem, lai autobusu parks tos varētu izskatīt un attiecīgi rīkoties. Apmeklētāji rosināja autobusu šoferu apmācīšanu, lai šādi atgadījumi vairs nenotiktu. A. Vetere skaidroja, ka ne visas sabiedriskā transporta pieturvietas ir izbūvētas atbilstoši autobusu gabarītiem, un ne vienmēr ir iespējams piebraukt pie pieturas cieši klāt.

Tikšanās izskaņā ‘’Jēkabpils NVO resursu centra’’ valdes priekšsēdētāja Ligita Upīte aicināja apmeklētājus rakstīt savus ieteikumus, lai tos varētu apkopot ’’Jēkabpils NVO resursu centra’’ struktūrvienībā DC ''Kopā būt''  un iesniegt ‘’Vienas pieturas aģentūrā’’.

Biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs”

Informatīvā diena: iedzīvotāji sniedz ierosinājumus Jēkabpils autobusu parkam