Vidusdaugavas NVO centrs veido sadarbību ar Alūksni un Api

Vidusdaugavas NVO Centrs 11.Oktobris, 2020, 17:03 Jaunumi
Vidusdaugavas NVO centrs veido sadarbību ar Alūksni un Api

Lai attīstītu sadarbību ar dažādiem nevalstisko organizāciju (NVO) centriem visā Latvijā, biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” oktobra sākumā Jēkabpilī uzņēma divas pārstāves no Alūksnes puses: biedrības “Alūksnes NVO atbalsta centrs” vadītāju Dzintru Zvejnieci un “Motoklubs “Ape”” pārstāvi Indru Levani.

Divu dienu vizītē notika “Vidusdaugavas NVO centra” darba ēnošana, kas ļāva iepazīt gan mūsu ikdienu, gan dalīties pieredzē un šo to vienam no otra pašpikot. Viesiem ļoti patika mūsu ideja neklusēt par paveikto, bet realizētos projektus izvietot biedrības telpās kā forogrāfiju kolāžas, savukārt mums noderīgas šķita dažas idejas, kas izmantojamas veiksmīgāka ikdienas darba organizēšanai.

Tomēr lielākais ieguvums bija sajust to elpu, ar ko top jauni projekti un ar ko iesākas jaunas idejas, tiek uzsāktas dažādas sadarbības, kas īpaši nozīmīgas NVO sektoram. Te svarīgi, lai arī pašvaldības būtu ieinteresētas šādu NVO centru darbības atbalstā – pie šāda secinājuma nonācām iepazīšanās diskusijā, kurā piedalījās arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Sleže un viena no retajām deputātu korpusa pārstāvēm, kas regulāri interesējas par NVO darbu, Līga Kļaviņa (Latvijas Zemnieku savienība).

Vidzemes kolēģes informēja par kopienu fondu dibināšanas iespēju un ieskicēja to darbību. Šī tēma bija interesanta mums visiem, jo Jēkabpilī šāda NVO darbības forma nekad nav pastāvējusi, mums tuvākais kopienas fonds darbojas Preiļos. Atsevišķi to darbības paņēmieni gan pielietoti arī mūsu NVO centra darbībā, tomēr vairums ideju bija jaunas.

Jaunums bija arī tas, ka Alūksnē sekmīgi darbojas sabiedriskais centrs – vietējā NVO centra un pašvaldības savstarpējās sadarbības forma, uz ko jau gadiem tiecas arī Jēkabpilī. Vairāk informācijas: http://www.aluksnesnvo.lv/ansc/par-ansc/ .

Pēcpusdienā Alūksnes pārstāves viesojās biedrībā “Cerību sala” un biedrībā “JPA Sasaiste”, “Jēkabpils invalīdu biedrībā”, kuras šobrīd darbojas bijušajā Tiesu namā.

Lai palepotos ar pilsētu, viesiem izrādījām Vecpilsētas laukumu, Daugavas promenādi, dievnamus, klostera ēku, Jēkabpils Mežaparku, Zilā karoga pludmali un Radžu ūdenskrātuvi. Vakarpusē viešņas apmeklēja kārtējo pasākumu “Jēkaba vakari” Jēkabpils Tautas namā. Otrajā vizītes dienā tika ēnots Lauku partnerības “Sēlija” un biedrības “Izglītības iniciatīvu centrs” darbs, kā arī virtuāli iepazītas vēl citas Jēkabpilij tuvējās biedrības, kas ir “Vidusdaugavas NVO centrs” sastāvā. Iespēju robežās stāstījām arī par pārējām Jēkabpils un tuvējo novadu biedrībām.

Iedibināta laba sadarbība turpmākajam laikam, kā arī jauniem projektiem.

 

A.Pleiko
Vidusdaugavas NVO centrs
valdes priekšsēdētāja