Smūvo arī Jēkabpilī!

NVO Resursu Centrs 23.Septembris, 2019, 20:36 Jaunumi
Smūvo arī Jēkabpilī!

Biedrības ‘’Jēkabpils NVO resursu centrs’’ projektā “Smūvo arī Jēkabpilī!”, kuru finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība, ir realizētas jau divas aktivitātes – iegādāti 10 pāri speciālizētie ‘’Smovey’’ riņķi un novadītas smūvošanas konsultantu apmācības.

Gan riņķu iegādi, gan apmācības nodrošināja projekta sadarbības partneris SIA FIGURA FIT BALTIC. Smūvotāju kustības aizsācēja, pirmā licencētā trenere Latvijā Vineta Selecka ‘’Jēkabpils NVO resursu centra’’ struktūrvienībā sociālās rehabilitācijas Dienas centrā “Kopā būt” 10.septembrī vadīja 3 stundu apmācību kursu jaunajiem smūvošanas konsultantiem. Apmācībās piedalījās nevalstisko organizāciju pārstāvji, pansionāta “Jaunāmuiža” fizioterapeits Raivo, fitnesa kluba vadītājs Ingus Zolbergs (sadarbības partneris projektā).

Līdz ar projekta īstenošanu, Jēkabpilī būs iedibināta jauna fiziskā aktivitāte – smūvošana, ar kuru līdz šim bija iespēja nodarboties tikai Rīgā.  

Kas ir smovey un kam tas paredzēts?

Smovey ir vibrējošu riņķu sistēma, kas sastāv no spirālveida caurulītes, četrām tērauda lodītēm un roktura ar amortizācijas elementiem. Tas ir piemērots ikvienam - vecam un jaunam, slimam un veselam, sportiski aktīvam vai mazkustīgam, turklāt ar to var nodarboties jebkurā gadalaikā gan iekštelpās, jo tam nav nepieciešamas plašas telpas, gan ārā un pat ūdenī!

Vingrojumi ar smovey riņķiem ir alternatīva nūjošanai - sliktos laika apstākļos vai ziemas spelgonī vingrojumus jūs varat izpildīt arī mājās. Veicot vingrinājumus regulāri katru dienu, efektīvas nodarbības ilgums ir vien 10-15 minūtes. Ja vingrojumi netiek pildīti katru dienu, tad ieteicamā slodze ir 2-3 reizes nedēļā 40-50 minūtes.

Būtiskākais vingrojumos ar smovey riņķiem ir tā pareizs satvēriens, kustības, plaši roku vēzieni un metāla lodīšu radītā vibrācija.

 

Jēkabpils NVO resursu centrs

Smūvo arī Jēkabpilī!