Poļu brīvprātīgās atmiņu video par projektā Jēkabpilī pieredzēto

Vidusdaugavas NVO Centrs 26.Augusts, 2019, 21:01 Jaunumi
Poļu brīvprātīgās  atmiņu video par projektā Jēkabpilī pieredzēto

19.jūlija svinīgā pasākumā  atvadījāmies no pēdējās Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteer’s discovery” brīvprātīgās Martas Magdalenas Boczon. Tāpat kā citi Eiropas brīvprātīgie arī viņa pirms aizbraukšanas saņēma Eiropas Komisijas apstirprināto Youthpass kompetenču sertifikātu, kurā apkopotas daudzās prasmes un iemaņas, kas gūtas darbojoties projektā. Pirms pašas aizbraukšanas 26.jūlijā Marta izmantoja savas sakrātās atvaļinājuma dienas, lai vēlreiz veldzētos atmiņās par pieredzēto, sakopotu domas nākošajai dzīves nodaļai, pienācīgi atvadītos no šeit satiktajiem jaunajiem draugiem un paspētu vēl mazliet paceļot.

Svinīgajā atvadu pasākumā piedalījās projekta komanda, biedrību “Jēkabpils NVO resursu centrs” un “Rodacy” pārstāvji, kā arī Martas mentors un draugi. Martai tika izteikta liela pateicība par sešus mēnešus ilgo darbu biedrībā “Rodacy” un sasniegtajiem projekta rezultātiem. Visi arī dalījāmies kopīgi ar Martu radītajās atmiņās un pārdomās par pieredzēto.

Marta Jēkabpilī ieradās šī gada februārī, kad projektā jau darbojās vēl četri citi Eiropas brīvprātīgie. Visi brīvprātīgie ātri vien kļuva par ļoti tuviem draugiem, pavadot kopā ne tikai darba, bet arī brīvo laiku, tāpēc Martai bija emocionāli smagi atvadīties no pārējiem brīvprātīgajiem, kuri projektu noslēdza jau pavasarī, jo bija to uzsākuši agrāk. Tieši tad Marta nolēma pārvērst ilgas pēc jauniegūtajiem draugiem iedvesmojošā video.

Marta savu veidoto atmiņu video prezentēja 19.jūlija atvadu pasākumā. Pati Marta video sākumā saka: “Mans projekts notika Latvijā un bija sešus mēnešus ilgs. Šajā laikā esmu augusi, esmu ļoti izmainījusies un esmu iemācījusies pat vēl vairāk. Taču nekas no tā visa nebūtu bijis iespējams bez cilvēkiem, kurus šeit satiku savā ceļā. Šis video ir veltīts trīs man īpašiem indivīdiem, kuri padarīja šo ceļojumu tik neaizmirstamu. Ani, Marion, Julien, es vēlos jums pateikties par... ” Video laikā Marta uzskaita dažādas atmiņas, jokus, labās lietas un piedzīvojumus, par kuriem viņa pasakās brīvprātīgajiem draugiem, Ani no Armēnijas, Marion no Ausrijas un Julien no Francijas. Marta cer, ka šis video un tajā atainotās emocijas iedvesmos arī citus Eiropas jauniešus iesaistīties līdzīgos projektos.

Video apskatāms šeit: https://www.youtube.com

 

Projektu “Volunteer’s discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy’’

Evelīna Elksnīte

Jēkabpils NVO resursu centrs

Poļu brīvprātīgās atmiņas par projektā Jēkabpilī pieredzēto