Dienas centra apmeklētāji pulcējas kopīgai sarunai ar mācītāju Viktoru Siļčonoku

Rolands Viļums 17.Augusts, 2019, 23:04 DC Kopā būt
Dienas centra apmeklētāji pulcējas kopīgai sarunai ar mācītāju Viktoru Siļčonoku

Otrdien, 13.augustā, Dienas centrā ‘’Kopā būt’’ tika rīkota tikšanās ar Jēkabpils Romas katoļu baznīcas mācītāju Viktoru Siļčonoku, lai  apmeklētājos rosinātu pārdomas pirms Vissvētās Jaunavas  Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem.

V.Siļčonoks kopā sanākušajiem stāstīja par to, kāda nozīme ir Svētceļojumam, kurā ik gadu dodas vairāki tūkstoši dalībnieku, paužot rosinošu aicinājumu, ka konkrētai ticībai un piederībai pie kādas noteiktas  draudzes nav nozīmes – Svētceļojumā var doties ikviens, pašmērķis var būt gan vēlme garīgi attīrīties vai uzņemt spēku un enerģiju, gan baudīt piedzīvojumus, tas atkarīgs no katra konkrētajām vēlmēm un garīgā stāvokļa.

V.Siļčonoks izskaidroja, ka Svētceļojums jau no seniem laikiem simbolizē cilvēka dziļākos Dieva meklējumus un ilgas pēc atjaunotas dzīves. Svētceļojums sniedz savdabīgu gandarījumu, kad panesot ceļa grūtības un uz laiku aizmirstot ikdienu, tiek dzīvota intensīva lūgšanu un pārdomu garīgā dzīve. Šajā laikā cilvēks atklāj sevi no jauna, atrod atbildes uz daudziem jautājumiem un dažkārt pat atklāj savas turpmākās dzīves aicinājumu.

Mācītājs rosināja apmeklētāju starpā pārdomas un izpratni par šo savdabīgo un savā ziņā drosmīgo tradīciju, pastāstot arī par tā simboliku, piemēram, ka jau no seniem laikiem svētceļotāju atpazīšanās zīme ir gliemežvāks, kurš vēlāk arī paliek kā piemiņas zīme.

Gan šīs sarunas dalībnieki, gan arī citi interesenti tiek aicināti uz pēcsvētku sarunu 20.augustā, kad pie mums viesosies Krustpils Svētās Trīsvienības Romas katoļu draudzes prāvests Viktors Naglis.

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs