Kā sevi prezentēt pārliecinoši un veiksmīgi?

Biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” projekta “21.gadsimta nepieciešamība – medijpratība un prezentēšanas prasmes” ietvaros tika organizēts seminārs “Runas un prezentēšanas prasmes”, kura laikā tika apspriestas tēmas par sevis prezentēšanu, veidotas diskusijas un minēti praktiski situāciju piemēri.

Gandrīz katram kādreiz nācies nonākt situācijā, kad nepieciešams sevi pārliecinoši un veiksmīgi prezentēt auditorijas priekšā. Un tad rodas daudz jautājumi un neskaidrības, šaubas un nepārliecība par sevi. Kā veiksmīgi komunicēt? Kas rada bailes no uzstāšanās auditorijas priekšā, un kā tās pārvarēt? Kā pārvarētu mulsumu un iegūt pārliecību par sevi un saviem darbiem, sniegto informāciju? Uz šiem un vēl citiem līdzīgiem jautājumiem otrdienas pēcpusdienā, 6. jūlijā, jēkabpiliešiem atbildēja LNT ziņu moderators un sevis prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede.

Seminārā piedalījās Jēkabpils NVO sektora organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Oskars Priede semināra dalībniekiem sniedza profesionālas zināšanas par to, kādus paņēmienus izmantot, lai pārvarētu stresu publiskas uzstāšanās laikā, kā atrast sevī apziņu, ka pārdzīvojumiem pirms konkrētās uzstāšanās nav pamatojuma. Praktiskajā daļā bija iespēja katram no klātesošajiem, izveidot nelielu prezentāciju par savu organizāciju un to prezentēt, iegūstot komentārus no profesionāla trenere.

Kā atzina semināra dalībnieki – šī pieredze bija unikāla iespēja uzzināt dažādus paņēmienus, kā mazināt stresu, pieņemt savu ķermeni kā palīgu komunikācijā ar auditoriju, izvēlēties pareizāko balss tembru, intonāciju, tādējādi izkopjot savas runas prasmes. Iegūtās zināšanas atliek izmantot praksē!

Projektu „21.gadsimta nepieciešamība – medijpratība un prezentēšanas prasmes” finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja Sintija Klūga-Grode,
sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Kūlīte
Biedrība “Jēkabpils NVO resuru centrs”