Salā norisinājies starptautisks novusa turnīrs personām ar īpašām vajadzībām

Reizē ar Jēkabpils pilsētas svētkiem 6. jūlijā, Salas vidusskolas sporta zālē norisinājās Starptautiskais reitinga turnīrs Eiropas kausa IV posms novusā personām ar īpašām vajadzībām “Jēkabpils 2019”, kuru organizēja biedrība IADC “Ausma” sadarbībā ar Salas vidusskolu, Salas novada pašvaldību un Jēkabpils sporta centru.

Sacensībās piedalījās 49 dalībnieki no Jēkabpils, Aizkraukles, Bauskas, Skrīveriem, Jelgavas un citām Latvijas pilsētām. Tostarp septiņi spēlētāji bija ieradušies no Krievijas pilsētas Sanktpēterburgas un astoņi no Igaunijas.

Piedalījās 10 sievietes, no tām viena spēlētāja spēlēja ratiņkrēslā un 39 vīrieši, no kuriem pieci spēlētāji sacentās sēdus.

Sievietes spēlēja pēc apļa sistēmas. Sieviešu sacensībās “stāvus” pirmās vietas ieguvēja – Inese Vilde, otrā vieta – Iveta Nasteviča (Jelgavas novads), trešo vietu ieguva Ināra Brante no Cēsīm. Ratiņkrēslā spēlētāja bija tikai viena, kura arī ieguva godpilno pirmo vietu – biedrības IADC “Ausma”pārstāve Marina Bivainīte no Aizkraukles. Rezultāti dāmām.

Vīriešu cīņā “stāvus” pirmo vietu ieguva Pēteris Simsons no Bauskas, otro vietu – skrīverietis Edmunds Ārmanis, trešās vietas ieguvējs – Andris Celmiņš (Jēkabpils/Sala). Godpilno pirmo vietu starp vīriešiem riteņkrēslā ieguva viesis no Sanktpēterburgas – Dmitrijs Pogudins, otrajā vietā palika aizkrauklietis Vjačeslavs Bivainītis, trešajā vietā atstājot pasākuma organizatoru Valdi StroduRezultāti kungiem.

Liels paldies par atbalstu pasākuma telpu saimniekiem Salas vidusskolai un Salas novada pašvaldībai, Salas novada novusa komandai, galvenajam tiesnesim Ivaram Puidam un tiesnesim Gunāram Vjateram, Jēkabpils sporta centram. Kā arī liels paldies Oļģertam par sagādātajām piemiņas dāvanām katram dalībniekam.

Pēc biedrības IADC “Ausma” preses sekretāres Agneses Ketas sniegtās informācijas sagatavoja

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs