Saeima pieņem jaunos grozījumus SIF likumā

Saeima 8.jūlijā pieņēma grozījumus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) likumā, kas nepieciešami, lai uzlabotu fonda darbību un pārraudzību.Saeima apstiprināja šādas izmaiņas:

✓ Līdz ar likuma grozījumiem SIF padome samazināta no 18 pārstāvjiem uz 10, tostarp izslēdzot no tās plānošanas reģionu pārstāvjus.

✓ Saeima likuma otrreizējā caurlūkošanā lēma SIF padomes sastāvā iekļauto Ministru prezidentu aizstāt ar Ministru prezidenta pārstāvi.

✓ Tāpat Saeima, saskaņojot jauno regulējumu ar spēkā esošo likuma tekstu, lēma noteikt, ka SIF padomes sēdes ir pilntiesīgas, ja tajās piedalās vismaz septiņi tā padomes locekļi.

Kā iepriekš informējām, 2.jūlijā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrreizēji izskatīja grozījumus SIF likumā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdza otrreiz caurlūkot Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtās izmaiņas SIF likumā, aicinot deputātus vēlreiz izvērtēt, kādi pilnveidojumi ir nepieciešami un piemēroti, lai uzlabotu SIF darbu un sekmētu sabiedrības integrāciju.

Pēc LPA ziņu lapas „Nesēdi tusmā!” sagatavoja
Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs