Jēkabpils pilsētas svētkos piedalījās arī Eiropas brīvprātīgie jaunieši

Vai Tu zini, kur Jēkabpils pilsētas svētkos norisinājās vissirsnīgākie un daudzu apmeklētāju iecienītākie notikumi? Ceram, ka Tu paguvi pabūt Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas nodaļā „Sēļu sēta”, kura pilsētas svētku laikā bija pārtapusi par mazākumtautību kultūras sētu. Tajā  starp visām mazākumtautību biedrībām bija arī poļu kultūras biedrība “Rodacy”, kas reizē ar citām biedrībām sniedza sadziedāšanās koncertus un prezentēja tradicionālās dejas, tērpus un ēdienus.

Neierasti citiem gadiem, šogad poļu biedrības aktivitātēm pievienojās arī Eiropas brīvprātīgā jauniete Marta no Polijas, kura ‘’Jēkabpils NVO resursu centra’’ koordinētā Erasmus+ EBD projekta “Volunteer’s discovery” ietvaros strādā biedrībā ‘’Rodacy’’. Kopā ar Martu bija vēl arī divi citi brīvprātīgie – Diāna no Gruzijas un Louis no Francijas, kuri strādā citās organizācijās Talsos un Rīgā.

Ārzemju brīvprātīgie jaunieši sniedza iespēju svētku viesiem iepazīt viņu kultūrvirtuvi, nogaršot poļu, franču un gruzīnu tradicionālos ēdienus un uzzināt vairāk par biedrību “Rodacy”. Brīvprātīgajai Martai bija iespēja arī satikt divu Jēkabpils sadraudzības pilsētu delegācijas no Polijas pilsētām Červionkas-Leščinas un Sokolovas-Podļaski. Pēc došanās pilsētas svētku gājienā, Marta kopā ar brīvprātīgajiem no Gruzijas un Francijas baudīja svētku koncertu. Viesi no Gruzijas un Francijas atzinīgi novērtēja pilsētas svētkos pieredzēto atmosfēru un piedāvāto kultūras un izklaides pasākumu klāstu.

Visi trīs jaunieši ar savu klātbūtni papildināja svētkus, sniedzot tiem vēl savdabīgāku un interesantāku nokrāsu, un reizē parādot to, ka arī mūsu pilsēta ir neliela daļa no lielās, plašās Eiropas kopienas.

Santa Kūlīte,
Evelīna Elksnīte
Jēkabpils NVO resursu centrs

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy’’