Apbalvojuma “Zemgales laiks Ziedonim 2019” pretendentu vidū – Vilnis Mironovs

Maijs ir Ziedoņa mēnesis, tāpēc biedrība “Zemgales laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpināja iesākto tradīciju un 31. maijā Līvbērzes kultūras namā noorganizēja trešo “Zemgales laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju. Šogad pretendentu vidū uz apbalvojuma iegūšanu bija arī Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācijas ,,Pļaviņu pļāvēji’’ dibinātājs un ilggadējs vadītājs Vilnis Mironovs.

Daudziem no mums bērnība izdzīvojusies pa košu krāsu paleti Ziedoņa pasakās. No skolas gadiem vairumam Ziedonis palicis atmiņās ar pasākumiem, kad gribēdami izpausties skaisti, pareizi un oriģināli, bieži vien citējām viņa dzeju. Imants Ziedonis “Epifānijā” raksta: “Ko tad mēs pirmkārt atceramies- telpu vai laiku? Bērnu dienas- mēs sakām. Tās jaukās stundas- mēs sakām. Skaista bija jaunība- mēs sakām. Un tas ir laiks.” 

Biruta Irēna Osīte:

‘’Šogad tika aizvadīta jau trešā ,,Zemgales laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija. Konkursa mērķis  bija apzināt un godināt personības, kuras dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu, cilvēkiem un atbilst vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei, savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudina līdzdarboties un sekot viņu idejām.

Apbalvojums tika pasniegts piecās nominācijās – zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem un par dzīvi mākslā. Šogad arī pasniedza īpašu balvu – ,,Par mūža ieguldījumu”.

Pirms laureātu cildināšanas ceremonijas Jelgavas novada Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja un fonda ,,Viegli’’ padomes priekšsēdētāja Žanete Grende godināja visus 19 apbalvojuma pretendentus. Starp tiem bija arī Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācijas – ,,Pļaviņu pļāvēji’’ –  pārstāvis Vilnis Mironovs.Viņš tika pieteikts nominācijā – novadpētniecība – kā šīs sporta biedrības dibinātājs  un ilggadējs tās vadītājs. Arī šobrīd, būdams valdes priekšsēdētājas  vietnieks, viņš pašaizliedzīgi turpina senču tradīcijas – pļaušanas ar rokas izkapti – saglabāšanu un izkopšanu savā pagastā, novadā, Latvijā. Viņam tika pasniegts Goda raksts, dāvana, ziedi un ģimenes brīvbiļete 5 cilvēkiem uz I.Ziedoņa muzeju Murjāņos. Apbalvoto sveica biedrības arī „Pļaviņu pļāvēji” valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša, valdes locekle Aina Larionova, Pļaviņu novada domes deputāte Alita Kluša un pieteicēja konkursam – Biruta Irēna Osīte. Vilnis Mironovs bija patiesi iepriecināts un aizkustināts, un  īsi, kodolīgi  sacīja – ,,Gods kalpot Latvijai!” – kā jau zemessargs.

Klātesošos priecēja jaunie mūziķi, dziedātāji, folkloristi. Pēc ceremonijas visi baudīja Zemgales gardumus.’’

Arī Jēkabpils NVO resursu centrs sūta siltus sveicienus Vilnim Mironovam un lepojas ar savu biedrorganizāciju pārstāvju veiksmīgajiem sasniegumiem. Vēlam izturību un neatlaidību arī turpmākajā darbībā.

          Foto: Alita Kluša

Sagatavoja
Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs