Piesakies dalībai 4. Latvijas Lauku kopienas parlamentā

No 2019. gada 5. līdz 7. jūnijam Zaļeniekos, Jelgavas novadā notiks 4. Latvijas Lauku kopienu parlaments, aktualizējot esošās un briestošās pārmaiņas lauku telpā.

​Zaļeniekos vienkopus pulcēsies viedokļu līderi, inovatori, pētnieki, pašvaldību pārstāvji un politikas veidotāji, lauku iedzīvotāji un uzņēmēji, kas veido jaunos – modernos, dinamiskos, inovatīvos un konkurētspējīgos laukus!

2019.gada 6. un 7. jūnijā biedrība „Latvijas Lauku forums” kopā ar partneriem radīs vidi Latvijas un Eiropas jauno iniciatīvu aktualizēšanai, sniedzot iespēju pārmaiņu ieviesējiem identificēt domubiedrus, esošajiem aktīvistiem gūt jaunas idejas un iedvesmu, esošajiem pilsētniekiem – iedrošinājumu uzdrīkstēties, bet vietējiem, reģionāliem un nacionāliem politikas veidotājiem – apzināt esošo likumdošanas un atbalsta instrumentu atbilstību lauku realitātei.

Parlamenta norises vieta:

 Zaļā muiža, kultūras nams un citas vietas Zaļeniekos, Jelgavas novadā kur vienkopus pulcēsies vairāki simti pārmaiņu veidotāju un lauku dzīves un telpas attīstības entuziasti, lai divu dienu garumā „uz galda” liktu diskusijas par mūsdienīgiem laukiem ar attālināto nodarbinātību, inovatīviem sabiedrības līdzdalības rīkiem, radošās industrijas, viedām tehnoloģijām, mobiliem pakalpojumiem, jaunām zemes apsaimniekošanas metodēm, jaunu kultūru ieviešanu un citām iniciatīvām, kas uzsāktas gan Latvijā, gan Eiropā.

Diskusijās, iedvesmas un pieredzes stāstos, sarunās un praktiskā izziņā mēs radīsim skaidru pārliecību, ka Latvijas lauki ir dinamiska, moderna, atvērta un konkurētspējīga telpa, kas vairs nav tikai pārtikas ražotāju un lauksaimnieku darbavieta, bet gan ikvienam ir lieliska telpa, kur dzīvot, strādāt un viesoties.

Latvijas Lauku kopienu parlamentā tiek aicināti piedalīties lauku iedzīvotāji un uzņēmēji, vietējo kopienu līderi, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, deputāti, valsts pārvaldes pārstāvji un politikas veidotāji –  ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties mūsdienām piemērotas, pievilcīgas un konkurētspējīgas vides veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos.

Informācija par reģistrāciju un plašāka Lauku kopienu parlamenta programma pieejama www.laukuforums.lv

Pēc LLF sniegtās informācijas sagatavoja

Santa Kūlīte