Jēkabpilī pirmo reizi noticis Māmiņdienai veltīts gājiens

Šogad Māmiņdienā Jēkabpils ģimenes tika aicinātas pulcēties Strūves parkā, lai  piedalītos Mātes dienai veltītā gājienā līdz Kena parkam, kur pasākuma dalībnieki tika sagaidīti ar dažādām, iepriekš rūpīgi sagatavotām aktivitātēm. Šāds pasākums Jēkabpilī norisinājās pirmo reizi un par tā organizēšanu jāpateicas nesen dibinātajai māmiņu biedrībai „Atspulgs”, kura ir Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizācija.Māmiņu biedrības „Atspulgs” pārstāve, dalījās iespaidos par to, kā radusies vēlme rīkot šādu pasākumu un kādas atziņas ir gūtas:

‘’Biedrībai ikdienā darba ir gana daudz. Atskatoties uz ikgadējo pasākumu saturu, kuri iepriekš ir rīkoti Jēkabpilī, tieši šādā formātā nekad nekas nav rīkots par godu Māmiņdienai. Kā esmu novērojusi, parasti visi iepriekš centušies ‘’noslēpties telpās’’. Protams, nevienam nav noslēpums, ka arī laika apstākļi ir ietekmējošs faktors – pasākums izdosies vai neizdosies.

Mēs nolēmām riskēt un organizēt pasākumu āra apstākļos. Mūs ļoti uzrunāja Strūves parka iekšējais noslēpumainais krāšņums. Tur parasti nenotiek nekādi pasākumi, parkā pat nav elektrības pieslēguma vieta! Tas bija izaicinājums, kurš lika pieskaņoties dabai ar folkloru un mūzikas pavadījumu no dabas instrumentiem. Kā jau iepriekš minēju,  šāds pasākums Jēkabpilī notika pirmo reizi, sniedzot ģimenēm iespēju izkustēties un dalīties svētku priekā ar pārējiem pasākuma dalībniekiem, pavadīt kopā ar ģimenēm, draugiem un radiem emocijām piepildītu, skaistu dienu.

Mums paveicās – gājiena ainava un laika apstākļi bija fantastiski!
Gājiena dalībniekiem jautrāku soli radīja Jēkabpils 2. vidusskolas pūtēju orķestris un animatore Ilona Švābe.

Uz Kena parka estrādes skatuves kāpa Žanna Ivanova, kura ar vieglu humora devu novadīja atlikušo pasākuma daļu. Savukārt,  radošās darbnīcas vadīja biedrības „Atspulgs” dalībnieču bērni un Marija no Jēkabpils NVO resursu centra.

Jau iesākumā zinājām, ka nevēlamies rīkot komerciālu pasākumu, tādēļ pieturējāmies pie mērķa – lai visiem tas ir pieejams.  Pasākumi ar cukurvatēm un popkorniem jaunajām mammām neiet pie sirds. Šoreiz dāvinājām gurķu stādiņus. Bijām sarūpējušas 250 stādus, kurus izdalīt, speciāli sējām, lolojām un audzējām šim pasākumam. Mammām patika, tāpēc mums jau radās doma, ka nākamreiz dalīsim burkānus!
Galvenais ir ticēt sev, jo viss ir paveicams, atliek vien rīkoties.  Mūs biedrībai šis bija apjomīgākais līdz šim vadītais pasākums. Vēlamies sacīt lielu paldies visiem, kuri  iesaistījās un atbalstīja. Lai motivācijas gars neizsīkst un ir spēks un gaišas domas nākamajiem veicamajiem darbiem!’’

Arī Jēkabpils NVO resursu centra komanda vēl izturību un izdošanos biedrībai „Atspulgs” tās turpmākajā darbībā.

            Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs