Dienas centra „Kopā būt” apmeklētāju “tikšanās ar jaunību”

Maija saulaināko trešdienu Jēkabpils NVO resursu centra struktūrvienības Dienas centra „Kopā būt” apmeklētājas pavadīja dodoties ekskursijā uz Sēliju. Staburagā un Zvejnieklīcī ir būts vairākkārt, savukārt Salas pamatskolas muzejs tika apmeklēts pirmo reizi. Pabūt vietās un pavadīt laiku tur, kur aizvadīti skaistie jaunības dienu mirkļi, nekad nevar būt par daudz.

Par nostalģisko noskaņu stāsta Dzidra Lapiņa, viena no DC „Kopā būt” apmeklētājām:

„Centrs „Kopā būt” ir kļuvis par mūsu otrajām mājām, kad ikdienas straujais ritms ir kļuvis rimtāks. Te mēs varam izfilozofēt vai dzīve ir gara un mūžs ir īss. Tā mēdz sacīt…

Nupat Ritmas, centra vadītājas, noorganizētās ekskursijas laikā Staburagā mēs pasēdējām uz kāpnēm pie Dieva auss. Kas ir Staburags? Katrs lai meklē atbildi pats. Mums tā bija tikšanās ar jaunību. Paldies Ritmai par to. Paldies biedrībai Jēkabpils NVO resursu centrs un pilsētas domei, ka atbalsta tādus pasākumus”.

Arī Astrīda Skrinda dalījās iespaidos:

„Bija interesanta ekskursija. Pa Staburagu staigājām gida pavadībā – bijām pie Dieva auss, apskatījām prezidentu stādītos ozolus, izstaigājām Vīgantes parku. Tad braucām uz Zvejnieklīci, kur ieturējām maltīti. Pēdējais bija skolas muzejs. Tas bija ļoti interesants. Muzeja eksponāti atsauca atmiņā skolas un skaistos jaunības gadus, bet skolotājas Pārslas stāstījums tos tikai paspilgtināja”.

Savukārt Ārija Spēka stāsta:

„Nemaz nav tik tālu jābrauc, lai gūtu jaunu informāciju un iedvesmu. Tā tas bija arī šoreiz. Lai gan es Vīgantes parkā nebiju pirmo reizi, tomēr ekskursijas vadītājas stāstījums man deva jaunu informāciju. Piemēram, es nebiju lasījusi rakstnieces Māras Svīres versiju par Staburaga izcelsmi. Apskatot „Staburaga bērnu” figūras, prātā nāk bērnības atmiņas par lasīto. Un kur nu vēl prezidentu stādītie ozoli, kuri arvien kupli zaļo.

Par Salas skolas muzeju biju dzirdējusi, taču redzētais mani patīkami pārsteidza. Man gribas izteikt dziļu cieņu tā veidotājai – muzeja vadītājai. Viņa prot izsmeļoši stāstīt par katru priekšmetu, kas eksponēts muzejā un tā saistību ar skolu.

Šāda izzinoša atpūtas ekskursija mani ļoti iedvesmoja. Paldies Ritmai par tās organizēšanu! Par redzēto mēs vēl pēc tam kopīgi pārrunājām un vēlētos, lai šāda ekskursija nebūtu vienīgā, lai ar nelielu ieguldījumu varētu vēl daudz ko redzēt un iegūt. Paldies!” 

Paldies DC „Kopā būt” apmeklētājām par atsaucību un izturību! Karstā maija saule darīja savu, staigāt bija grūti, gribējās atpūsties pavēnī, no staigāšanas bija nogurums, bet noskaņojums bija lielisks. Paldies pa kopā būšanu!

Ekskursiju līdzfinansēja Jēkabpils pilsētas pašvaldība pasākumu cikla „Ātrums” ietvaros.

Ritma Komarova
Biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs”
Dienas centra „Kopā būt” vadītāja.

Sagatavoja
Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste