Biedrība „HOLISTA”: ‘’Nūjošana modina ķermeni un garu!’’

Vai Tu zini, kurš ir viens no aktīvākajiem un ķermenim draudzīgākajiem sporta veidiem, kurš izkustina 90% muskuļus? Iespējams būsi  jau iepriekš dzirdējis par nūjošanu un tās pozitīvo iedarbību gan kā līdzekli stresa mazināšanai, gan vispārējā veselības uzlabošanā, veicinot veselīgu sirds un asinsrites sistēmas darbību, kā arī – tā ir sabiedrotais tiem, kas vēlas samazināt ķermeņa svaru.

Nūjošana ir piemērota visiem, jo plašie roku vēzieni izkustina saspringušos plecus un sprandu, garais solis iekustina aizmigušos gurnus un saudzē locītavas. Jā! Nudien, šis ir unikāls sporta veids ar kuru var nodarboties teju ikviens. Tāpēc vēlamies jums pastāstīt par Jēkabpils NVO resursu centra biedroorganizāciju „Holista”, kura dibināta pirms 6 gadiem tajā apvienojoties vairākām aktīvām un uzņēmīgām dāmām, kuras aptvērušas, ka ikdienas pienākumi, darbs, stress un citi ietekmējošie faktori ir nogurdinājuši ķermeni un garu. Tas licis sarosīties un meklēt iespējas un veidus, kā uzlabot veselības stāvokli.

Biedrības „Holista” valdes locekle, nūjošanas entuziaste ar 20 gadu pieredzi un sertificēta nūjošanas instruktore Ligita Upīte stāsta:

Iesākumā  ar Salas nūjotājām nūjojām gar lielceļu, kurš ved no Jēkabpils līdz Salai, taču ātri sapratām, ka tas ir ļoti bīstami. Tāpēc lūkojāmies pēc takām vai parkiem tuvumā, bet, diemžēl, tādu tur nebija. Nolēmām, ka jāmeklē alternatīva, un tādu atradām vietējā bērzu birzītē turpat Salā. Realizējot Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu “Veselības darbnīca Birzītes parkā”, esam tur ierīkojuši vietu, kur nūjot un vingrot. Šo parku ir iecienījuši  arī atpūtnieki un dabas baudītāji. Realizētais projekts sniedz lepnumu un gandarījumu arī mums pašām.

Katru svētdienu ierīkotajā Tomiņa takā Salā notiek nūjošanas nodarbības, kurās aicinām piedalīties ikvienu. Katru gadu organizējam braucienus uz  Vislatvijas Nūjošanas festivālu, kas notiek Ventspilī. Brauciena programmu cenšamies padarīt raibāku un interesantāku, iekļaujot tajā dažādas apskates vietas

Mēs nūjojam visu cauru gadu, ne sniegs, ne aukstums nav šķērslis mūsu vēlmei kustēties.

Mēs katrs pats esam savas laimes kalējs, un ne tikai laimes, bet arī veselības. Caur darbošanos un darīšanu ir pašiem sev jāpalīdz.

Biedrības pārstāve arī uzsver, ka aicina savā sastāva jaunus un enerģiskus dalībniekus, kuri būtu gatavi ne vien piedalīties biedrības pasākumos, bet ar uzņemties to organizēšanu. Šobrīd svarīgi būtu iesaistīt biedrībā uzņēmīgus un spējīgus cilvēkus, kuri būtu gatavi rakstīt un realizēt projektus, jo iespējas ir milzum daudz, tikai jāprot tās izmantot.

Biedrība HOLISTA  modina Salas novada svētkus

Viena no nesenākajām biedrības aktivitātēm bija  piedalīšanās Salas novada svētkos, kas notika 25. maijā.

Stāsta  Inga Āriņa, biedrības HOLISTA valdes locekle:

’Holistas aktīvistes vadīja ikgadējo svētku rīta vingrošanu kopā ar ciemata iedzīvotājiem.

Jau pašā rīta agrumā iedzīvotājus un svētku viesus iepazīstinājām ar nūjošanu un tās tehniku. Esam novērojušas, ka interese par nūjošanu palielinās, cilvēki sāk vairāk izvaicāt par tās specifiku.

Šogad, iesaistoties partnerības ‘’Sēlija’’ iniciatīvu konkursā, biedrība iegādājās 3 pulsometrus. Tie tika izmēģināti šajā pasākumā un bija lieliski aktivitātes mērītāji!

Vēlos īpaši uzsvērt un atgādināt visiem, ka biedrība „Holista” Salas pagasta Salā no  01.10.2016-31.08.2018. īstenoja  biedrības “Lauku partnerība Sēlija” projektu “Veselības darbnīca Birzītes parkā”, kur izveidoja ‘’Tomiņa taku’’ nūjotājiem un gājējiem. „Tomiņa taka”  domāta visām sabiedrības grupām! Esam kustībā!’’

Lepojamies, ka mūsu sastāvā ir biedrība, kura ikdienā tik aktīvi un enerģiski iesaistās sabiedrības ‘’iekustināšanā’’.

Ja arī Tu vēlies būt daļa no šīs uzmundrinošās komandas, tad negaidi – iesaisties un esi kustībā!

Ielūkojies biedrības mājaslapā http://holistalv.mozello.com vai raksti ziņu uz e-pastu: holista@inbox.lv.

Kontaktpersonas:
Ligita Upīte  tel.+371 26548737
Olga Kuņankina tel. +371 26300371
Inga Āriņa tel. +371 29469100

Santa Kūlīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jēkabpils NVO resursu centrs