Dienas centrā ar svētku koncertu atzīmē 8. martu

Starptautiskā sieviešu dienu, kas ik gadu tiek atzīmēta 8.martā, arī biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” dienas centrā „Kopā būt” tika svinēta ar īpašu svētku koncertu.

Lai sagatavotos šiem skaistajiem svētkiem, dienas centra apmeklētājas vairāk kā mēnesi gatavoja savu priekšnesumu. Šādā sastāvā dāmas uz skatuves kāpa pirmo reizi, tāpēc ļoti uztraucās par skanējumu, jo Dzidra, Ruta un Elza nedzied korī, bet kā pašas saka – dzied sava prieka pēc. Bet, ja skolotāja ir talantīgā pedagoģe Skaidrīte Pugača, kuru pazīst, cildina un apbrīno ikviens, tad priekšnesums jau ir izdevies.

Pasākumu atklāja bērnudārza „Bērziņš” vecākās grupas „Saulīte” bērni gan ar muzikālu priekšnesumu, gan dažādiem dzejoļiem, kas veltīti tieši dāmām. Skatītājus ar vijoles spēli iepriecināja Arvīda Žilinska mūzikas skolas audzēknis Otto. Un arī Eiropas brīvprātīgā darba jaunieši piedalījās pasākumā, izdziedot dziesmas latviešu, franču un vācu valodā. Savukārt vietējais jaunietis Leonīds visus iepriecināja ar dziesmām latviešu un krievu valodā. Biedrības „Sasaiste” dejotājas uzstājās ar diviem deju priekšnesumiem, piešķirot pasākumam daudzveidību.

Koncertā izskanēja ne tikai muzikāli priekšnesumi, bet arī tika lasīti dzejoļi, ko ar prieku darīja viena no dienas centra apmeklētājām Dzidra Lapiņa. Viņa dalījās ar sev iemīļotiem Ārijas Elksnes dzejoļiem „Kliņģerītes” un „Visu mūžu es ceļu māju”. Bet Līga Ozoliņa izstāstīja stāstu par to, kas tad īsti ir vecums, taču ar humora piedevu, kas lika pasmaidīt ikvienam klātesošajam.

Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs