“Erasmus+” programmas brīvprātīgie jaunieši viesojas Ingas Āriņas gleznu izstādē

“Erasmus+” programmas Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteer’s discovery”  jauniešiem 30. janvārī bija iespēja aplūkot Ingas Āriņas gleznu izstādi Salas vidusskolas vecajā ēkā.

Projekta ietvaros brīvprātīgajiem jauniešiem regulāri tiek piedāvāta iespēja iepazīt, aplūkot un izzināt vietējo kultūru. Šoreiz brīvprātīgie jaunieši  kopā ar Jēkabpils NVO resursu centra pārstāvjiem devās uz biedrorganizācijas HOLISTA valdes locekles  Ingas Āriņas mākslas darbu izstādi, kur iepazinās ar Ingu, noklausījās viņas stāstījumu par to, kā viņa pievērsusies savam jaunajam dzīves aicinājumam – glezniecībai. Inga Āriņa dalījās gudrībā, kur gūst iedvesmu un reizē arī aicināja sekot savai sirdsbalsij, lai darītu to, kas tik tiešām sniedz gandarījumu.

Inga par sevi stāsta:

„Agrāk vēlējos būt zīmēšanas/darbmācības skolotāja, bet, diemžēl, neizturēju konkursu izvēlētajā skolā. Sāku strādāt par grāmatvedi, vēlāk arī apguvu šo profesiju.  Pēc tam 15 gadus strādāju bankā, līdz sapratu, ka mani pārlieku ierobežo „rāmji ” un nav laika darīt to, ko vēlos. Nolēmu pamest šo darbu un pievērsties sev, ģimenei un tam, kas man patīk. Šobrīd mans hobijs ir suņu (labradoru) audzēšana, paralēli arī glezniecība. Vēlējos darīt to, kas šī darba procesā sniegtu mīlestību cilvēkiem.

Gleznošana ir viens no maniem sapņiem jau no agras bērnības, kopš sevi apzinājos, ka patīk zīmēt un krāsot. Sapnis sācis piepildīties pirms aptuveni sešiem gadiem, un liels prieks par to, ka neko jau vairs nevar nokavēt, var tikai paspēt. ”

Hasmikas atziņa par apmeklēto izstādi:

„Man ļoti patika Ingas Āriņas izstāde. Redzēju tik daudz skaistu gleznu! Mani mīļākie ziedi un burvīgi dzīvnieki, it īpaši zirgi. Mani iedvesmoja tas, ka Inga agrāk strādājusi bankā un viņai nav profesionālās izglītības mākslā. Tas mani pārsteidza. Es augstu vērtēju tādas personības kā viņa. Tādēļ, varu teikt, ka man diena bija izdevusies.’’

Arī Julien no Francijas un Ani no Armēnijas ar lielu aizrautību un interesi aplūkoja mākslas darbus, vēlāk atzīstot, ka darbi ir patiešām skaisti un pati Inga  – iedvesmojoša personība.

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs

 

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”