Labdarība. Ziemassvētkos dāvinām vilnas zeķes

Jau otro gadu skaistajā Ziemassvētku pirmssvētku laikā biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” dāvināja pašadītas vilnas zeķes Jēkabpils pansionāta iemītniekiem un Jēkabpils reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļai.

 Arī šogad mūs, Jēkabpils NVO resursu centru, uzrunāja zeķu adītāja, jēkabpiliete Māra Zujeva, lai biedrība organizētu labdarības dāvinājumu. Māra visa 2018. gada laikā uzadīja gandrīz 50 zeķu pārus, tas ir viņas darbs un prieks – sajūta būt vajadzīgai.

Decembra nogalē, pirms Ziemassvētkiem, biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” darbinieces Maira, Ritma, Ligita un projekta Erasmus+ brīvprātīgie Ani un Hasmik no Armēnijas, Marion no Austrijas, Julien no Francijas, viesojāmies Jēkabpils pansionātā “Jaunāmuiža” pie 3.stāva iemītniekiem. Dzīvē daudz pieredzējušajiem cilvēkiem bija milzīgs prieks satikt un aprunāties ar ārzemju jauniešiem, kas dalījās savos Ziemassvētku novēlējumos. Seniori pateicās par siltajām zeķēm, pateicībā un mīlestībā stāstīja par savu dzīvi un darbinieku gādīgo aprūpi.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas galvenā māsa Māra Skrodere šogad mūs pavadīja uz jaundzimušo bērnu nodaļu, kur jaunās māmiņas bija sajūsmā par apciemojumu un zeķīšu dāvinājumu. Māra Skrodere pateicās par adītājas dāsno sirdi, par skaistajām bērnu zeķītēm, par labdarību, par to prieku, kuru viņa spēja sagādāt jaundzimušo nodaļas darbiniekiem un jaunajām māmiņām. Pateicībā par paveikto slimnīcas Ziemassvētku dāvaniņu aizvedām zeķu adītājai Mārai Zujevai, kas bija  pārsteigta un pateicīga par suminājumu.

Pēc šiem emocionālajiem apciemojumiem neviens nepalika vienaldzīgs, ikviens aizdomājās par saviem tuviniekiem un laiku, kas ir pavadīts ar viņiem kopā. Savās pārdomās dalījās arī Eiropas brīvprātīgie jaunieši. Ani Davtyan: „Tā bija ļoti laba doma – doties uz pansionātu un slimnīcu dāvināt dāvanas. Es jutos labi, it īpaši apciemojot jaundzimušos. Man patīk ideja, ka, piedzimstot bērniņam, slimnīca rūpējas par visu ģimeni, šajās speciālajās istabās, kur visi var būt kopā. Pansionāta apmeklējums bija ļoti emocionāls: es biju pārsteigta par pansionāta iemītnieku prieku, par mūsu apciemojumu un nelielajām dāvaniņām. Viņi bija pārsteigti, ka mēs esam no citām valstīm un tagad ierodamies pie viņiem, tāpat viņi dalījās savos ceļojumu stāstos un cienāja ar saldumiem. Novēlu viņiem visu to labāko!”

Pēc apmeklējuma arī Erasmus+ programmas jaunietim no Francijas Julien Benzina bija pārdomu brīdis: „Diena, kad viesojāmies pansionātā, bija ļoti emocionāla: seniori priecājās par mūsu apciemojumu un sagādātajām dāvanām. Tas visdrīzāk ir tāpēc, ka viņiem nav tuvinieku, kas regulāri varētu apciemot un parūpēties par viņiem. Tas sasildīja gan viņu, gan mūsu sirdis. Pēc šīs dienas es sāku aizdomāties par savu ģimeni un laiku, ko pavadu ar saviem vecākiem. Tas vairāk ir par kvalitatīvi kopā pavadītu laiku, veidojot atmiņas, nav pat svarīgi cik daudz laika pavadām kopā, galvenais, ka pēc tam ir, ko atcerēties. Slimnīcas apciemojums bija ļoti priecīgs brīdis, un man patika secība, kādā viss notika: sākām ar vecumdienām un beidzām ar jaunu dzīves sākumu. Tas lieliski atspoguļo cilvēka dzīves ciklu.”

Ligita Upīte, Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs