Iedzīvotāji apgūst meditācijas pamatus kopā ar Taizemes budistu mūku Džonu

Dienas centra „Kopā būt” telpās sadarbībā ar biedrību  „Jēkabpils NVO resursu centrs’’ novembra beigās notika lekcija un meditācijas sesija iesācējiem kopā ar Teravādas budistu mūku Džonu (John Paramai) no Taizemes.

Krēslu rindas tika piepildītas ar zinātkāriem un ieinteresētiem apmeklētājiem, kuri bija sanākuši, lai  gūtu iedvesmu un iepazītos ar mūku Džonu, tāpat arī, lai gūtu praktiskus padomus, kā veiktu meditāciju un saprastu – kas tad tā vispār ir, ko nozīmē un kādus ieguvumus tā spēj dot.

Lekciju ievadot, mūks iepazīstināja sapulcējušos klausītājus ar to, kā nepieciešams sagatavoties un noskaņot savu prātu, lai uzsāktu meditāciju. Patstāvīgi treniņi, ar kuru palīdzību atbrīvot prātu un domas, pareizi elpošanas vingrinājumi, kuru pamatā ir koncentrēšanās un relaksēšanās, miers sev apkārt un gaišu domu plūdums – tā ir meditācijas būtība un pamats.

Pēc iepazīšanās mūks uzsāka seansu, aicinot auditorijā sēdošos ērti iekārtoties savos krēslos, aizvērt acis un plūst līdzi notiekošajam. Viegla, maiga, brīva un atslābinoša bija šī aptuveni 45 minūšu meditācijas nodarbība. Pasākuma apmeklētāji gan bija ļoti pārsteigti, ka seanss bijis tik ilgs, jo bija pārliecināti, ka meditējuši vien 10-15 minūtes. Jautāti, kādas bija sajūtas meditācijas laikā, vairums atzina, ka sajutuši  miegainību, vieglumu, tukšumu sevī un dažs pat minēja, ka sajutis mīlestību.

Pēc meditācijas seansa beigām interesentiem bija iespēja iepazīties ar mūka ikdienu tuvāk, uzdodot viņam dažādus sev interesējošus jautājumus, piemēram, par uzturu, par apģērbu vai – kā neaizmigt meditējot?

Šī bija lieliska iespēja iepazīt atšķirīgo un interesanto citu kultūru dzīvesveidā, iemācīties jaunas prasmes, kuras var noderēt reizēs, kad no ikdienas straujuma un intensitātes gribas rast mieru un atgūt spēkus, jo tieši to dod meditācija – atjauno iekšējos spēka un enerģijas resursus. 

Savu tūri pa Latviju mūks turpina līdz 4.decembrim, tāpēc nenokavē! Ja vēlies, Tev vēl ir iespēja pieteikties uz meditāciju kādā no citām Latvijas pilsētām.

Vairāk informācijas par meditācijas tūri Latvijā:

Agnija Kazuša, meditācijas tūres organizatore, agnija@wpifoundation.org, 26111319

https://www.facebook.com/PeaceRevolutionLatvia/

http://www.draugiem.lv/peacerevolutionlatvia/

https://peacerevolution.net/

http://www.wpifoundation.org/

https://www.facebook.com/mindstoriesmeditation/

 

 Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs