Brīvprātīgā no Lietuvas par savu pirmo mēnesi Jēkabpilī

1.oktobrī biedrība „RODACY” uzņēma Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteers discovery” jaunieti Indrė Sabaliauskaitė no Lietuvas. Indrei Jēkabpilī paredzēts pavadīt 10 mēnešus, kuros strādās poļu kultūras biedrībā, piedalīsies tās dziesmu un deju ansambļos, veidos dažādus video materiālus un realizēs arī citas savas iniciatīvas. Papildus tam jauniete reizi nedēļā darbosies arī ar bērniem un jauniešiem Pils rajona brīvā laika pavadīšanas klubā “Vanagi”.

 Šobrīd ir aizritējis Indres pirmais mēnesis Latvijā, un jauniete ir gatava dalīties savos iespaidos par darbu un ikdienu projektā.

“Adaptācija ir būtiska un neizbēgama mūsu dzīves sastāvdaļa. Pirms došanās uz Jēkabpili man prātā nebija nekādu cerību un gaidu, es vēlējos ļaut lietām un notikumiem ritēt savu gaitu. Līdzko izkāpu no mašīnas un pirmoreiz pieskāros Latvijas zemei, protams, sajutos diezgan jocīgi. Kaut arī šajā valstī un Lietuvā ir līdzīga daba un klimats, es pieķēru sevi domājam: “Nu tā, tagad es esmu pavisam citā vietā, tālu prom no mājām.”  Taču saka – mājas ir tur, kur atrodas tava sirds, tur, kur esi mierā un harmonijā ar sevi. Pēc mēneša brīvprātīgā darba es jau esmu satikusi cilvēkus, kuriem varu uzticēties un kurus vēlētos aicināt palikt manā dzīvē arī pēc šī projekta noslēguma. Cilvēki, ar kuriem strādāju, ir ļoti dāsni, labsirdīgi, vienmēr gatavi palīdzēt, sagādāt darbam nepieciešamo aprīkojumu.

Ir vērts pieminēt kādu notikumu, kas man lika justies šeit vēl ērtāk – kādā dienā es neviļus ieraudzīju, ka arī latvieši gatavo balandėliai (tīteņi), kas tiek uzskatīts par vienu no nacionālajiem ēdieniem Lietuvā! Un vēl abu valstu valodām ir arī līdzīgi vārdi, tāpēc es patiešām izbaudu latviešu valodas apguvi.

Vakaros Jēkabpils ielas kļūst gandrīz tukšas. Protams, Tu nekad nevari zināt, kas var atgadīties, bet, pamatojoties uz to, ko citi man stāstījuši, es varu teikt, ka šeit jūtos droši pastaigājoties arī diennakts tumšajā laikā.

Mežaparks, Kena parks, Daugavas aizsargdambis, Krustpils pils un unikālās baznīcas ir tas, kas uz mani atstājis lielāko iespaidu pirmajā mēnesī Jēkabpilī. Turklāt man patiešām patīk tas, cik viss šeit ir parocīgs – man ir nepieciešamas tikai pāris minūtes, lai nokļūtu no pašreizējās dzīvesvietas līdz tirdzniecības centram.

Līdzīga vide kā Lietuvā, uzticami cilvēki un ēdiens ir izveidojuši sajūtu, ka mana sirds šobrīd atrodas šeit, jo varu justies mierā un harmonijā ar sevi. Es ceru, ka turpmākie mēneši projektā būs vēl bagātāki dažādiem iespaidiem!”

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”

I.Sabaliauskaitė iespaidu pierakstus no angļu valodas tulkoja
Evelīna Elksnīte