Filma “Kurts Fridrihsons” arī Kino Mītnē

Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē 24. oktobrī plkst. 18.00 un 25. oktobrī plkst. 15.00 tiks demonstrēta programmas “Latvijas filmas Latvijas Simtgadei” dokumentālā filma “Kurts Fridrihsons”. 

24. oktobrī filmas režisore Dzintra Geka, scenārija autore Gundega Repše un operators Viktors Gribermans īpašā seansā tiksies ar jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem. “Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.”

Kurta Fridrihsona personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks.

Iepretim tūkstošu masai, kas šodien aizbildinās ar kolaborācijai komplimentāro frāzi “Bija tādi laiki!”, tādējādi attaisnojot savu nepretošanos un samierināšanos ar sistēmas skrūvītes lomu, savrupnieks un piemērs citādai iespējai ir eksistenciāli svarīgs.

Režisore: Dzintra Geka
Scenārija autore: Gundega Repše
Operators: Viktors Grībermans
Komponists: Gustavs Fridrihsons
Montāžas režisors: Armands Zvirbulis
Producents: Dzintra Geka
Studija: Sibīrijas bērni
Pirmizrāde: 2018. gada 11. oktobrī
Filmas žanrs: dokumentālā filma
Izdevējvalsts, gads: Latvija, 2018
Filmas ilgums: 1 h 6 min
Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=2KR2K9c5jBc
Filma latviešu valodā
Vecuma ierobežojums: 7+
Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē
Biļetes cena 2 €