“PĻAVIŅU PĻĀVĒJI” UN 5.NOVADA SĒŅOŠANAS ČEMPIONĀTS

Svētdien, 16. septembrī, pie Aiviekstes pagasta mājas NVO sporta biedrība “Pļaviņu pļāvēji” pulcējās savam kārtējam, jau 5.novada Sēņošanas čempionātam.

Šoreiz piedalījās 39  šī aktīvā  rudens atpūtas veida-sēņošanas -atbalstītāji. Oskars Stepans no Aiviekstes  bija   jaunākais – tikai 5 gadiņi. 78 gadus vecais Jānis Egle no Pļaviņām – vecākais. Sandras Zālītes  ģimene – kuplākā no visām – bija atbraukusi no Aizkraukles. Neiztrūkstoši ar sava – Aiviekstes pagasta –  cilvēkiem visu  svētdienu kopā bija tā pārvaldniece Ģiedre Zvirgzdiņa. Sēņotāji  ar klusuma brīdi atcerējās aktīvo “Pļaviņu pļāvēju” atbalstītāju, aiviekstieti Rihardu Rodi.Tiesnešu brigādē šoreiz bija Pļaviņu novada domes sporta organizators Sandris Stūris, “Pļaviņu pļāvēju” valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša, klintainiete Kristīne Ginaite un  aiviekstiete Kristīne Siņica. Iepazīstināti ar čempionāta noteikumiem, sēņotāji tika aizvesti aiz Līdaces ezera, kur arī notika 2,5 stundu  garā “sēņu pļauja”.

Rezultāti tika nosvērti ar precizitāti līdz gramiem un noteikti uzvarētāji sešās nominācijās, sarakstu skatīt pielikumā.

Čempionāta kausu saņēma Aiviekstes pagasts. Visas trīs komandas saņēma diplomus. Individuālie uzvarētāji priecājās par medaļu, diplomu un balvu. Žēl, ka šoreiz nepiedalījās vietalvieši.

  • “Vērtīgākās” sēnes atrada  Sandris Stūris.
  • “Neparastākās sēnes” – Ingrīda Liepiņa.
  • “Populārākā sēne” – čigāniete.
  • “Smagākais grozs” bija Valijam Sirmajam.
  • “Interesantākā kompozīcija” – Aiviekstes pagastam.
  • “Īpašais noformējums” – Aiviekstes pagastam ( “Sarkangalvītes un vilks” – Viktors Krists).
  • “Visvairāk pārstāvētie sēņotāji” – 25 naskās dāmas.

Atgriezās visi sēņotāji!  Andris Reiznieks ar skaistu latviešu mūziku mežā neļāva nevienam noklīst. Pa  to laiku uz dzīvās uguns izvārījās garšīgā “Pļaviņu pļāvēju sēņu zupa”. Par to sēņotāju lielais paldies pavāru brigādei – Dainai un Jānim Pavloviem  un Almai Reizniecei! Jāatzīmē, ka daudziem šeit  gribējās būt arī šīs īpašās zupas dēļ!

Brīnišķīgos laika apstākļos un skaistā mežā kopīgi aizvadīta ļoti skaista diena! Sēņotāji bija sajūsmā – pēc sausās un saulainās vasaras sēnes  mežā bija! Savākti tika ap 50 kg sēņu! Gūtas vienīgi pozitīvas emocijas!

Pļaviņu novada 5.sēņošanas čempionātu organizēja biedrība “Pļaviņu pļāvēji” ar Pļaviņu novada domes atbalstu. Paldies par šo vērtīgo sadarbību!

Sēnes aug! Tiekamies Nakts sēņošanas čempionātā!

Biruta Irēna Osīte
Foto: Sandris Stūris