Jauniete no Austrijas stāsta par savu pirmo mēnesi Latvijā

Jūlija beigās biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs” uzņēma Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteers discovery” jaunieti Marionu Lichtenbergeru no Austrijas. Kā jau iepriekš tika minēts, Mariona Jēkabpilī pavadīs 10 mēnešus, šobrīd ir aizritējis pirmais no tiem. Jauniete dalās savās pārdomās par dzīvi un ikdienu Latvijā.

No kreisās Mariona Lichtenberger, Hasmik Petrosyana un Ani Davtjana

„Tas, ko līdz šim esmu mācījusies savā dzīvē, ir – vienmēr būt gatavai pašam sliktākajam. Tāpēc, pirms ierašanās šeit, es izveidoju sarakstu ar to, kas mani kaitina mājās, gadījumam, ja sāktu ilgoties pēc mājām. Bet labā ziņa ir tāda, ka tas vēl nav noticis. Otrs mans saraksts bija – ko es darīšu, ja šeit neatradīšu draugus, bet nu esmu sapratusi, ka arī šis saraksts nav nepieciešams. Latvijā esmu tikai nedaudz vairāk kā mēnesi, bet esmu satikusi daudz jauku cilvēku – ne tikai Jēkabpilī, bet arī Liepājā, Madonā un Rīgā. Lielu prieku sagādā šeit satiktie brīvprātīgie no citām pilsētām, kas vienmēr ir atvērti un uzņem savās mājās, tas atvieglo ceļošanu pa Latviju un domām, kur palikt pa nakti.

Latvija kā valsts man ļoti patīk, vienīgi fakts, ka šeit nav kalnu, nedaudz liek skumt, jo Austrijā to ir daudz un ar iespaidīgiem augstumiem. Taču šeit ir skaistas upes un ezeri ar mazām saliņām tajos. Mans iespaids par Latviju – ļoti zaļa valsts, un tāpēc es to mīlu.

Šobrīd vēl neesmu piefiksējusi lielu atšķirību starp Latviju un Austriju. Ir mazās lietas, kā, piemēra, lielveikalos kasierim nepatīk, ja naudu ieliek tieši viņam rokā. Arī, kad kāds tevi sabučo uz vaiga, tev jābūt gatavam, kas tas būs tikai uz viena vaiga, lai maksimāli izvairītos no neērtas situācijas.

Varu būt pateicīga un priecīga par cilvēkiem, kas man ikdienas darbos ir blakus. Jo šie ir cilvēki, ar kuriem pavadu visvairāk laika un kuri man liek būt motivētai (cerams tas nemainīsies tumšajā un aukstajā ziemā).

Projektā „Volunteer’s Discovery” es pasniedzu vietējiem iedzīvotājiem vācu valodu, tāpat piedalos angļu valodas nodarbībās, ko vada mana kolēģe Ani no Armēnijas, un ar prieku palīdzu citos pasākumos. Viens no maniem uzdevumiem ir izveidot skaistāku darbavietu, ko esmu jau iesākusi darīt. Esmu apgleznojusi plauktu, taču mans nākamais darbs būs daudz lielāks, to es gaidu ar nepacietību. Ceru, ka nākotnē būs vairāk tādas aktivitātes, kur varēšu radoši izpausties, jo zīmēšana ir mana sirdslieta.

Kopumā es jūtos ļoti ērti un šobrīd man nav domas par došanos mājās. Laiks šeit rit ļoti ātri, neskatoties uz to, es izbaudu ik mirkli. Esmu ļoti priecīga un nekad nebiju iedomājusies, ka laiks Jēkabpilī, šajā projektā būs tik labs un pozitīvs. Es ceru, ka tas turpināsies visa projekta garumā.” 

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy” 

M.Lichtenberger iespaidu pierakstus no angļu valodas tulkoja
Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs
sabiedrisko attiecību speciāliste