Aicina pētīt “poļu laikus Vidzemē”

Bebrenes muiža.Parka centrālajā daļā atrodas grāfu Plāteru – Zībergu pils. Restaurācijas darbi. Ekskursija 2016.gadā.

Lasot vēsturiskus faktus, varam uzzināt, ka Krustpils pili ar pilsnovadu 1585. gada 1. martā karalis Stefans Batorijs par nopelniem krievu–poļu kara laikā uzdāvāja Cēsu prezidiāta vaivadam Nikolajam Korfam. Korfu dzimtas īpašumā tā bija līdz 1920. gada zemes reformai –Atšķirība no Latgales, kur “poļu laiki” ilga vairāk kā 200 gadus, “poļu Vidzeme” pastāvēja krietni mazāk.  

Pēdējo gadu laikā  poļu biedrība ir organizējusi tematiskas ekskursijas pa Latgali un Zemgali, meklējot “poļu pēdas” Latvijā.

Turpinot šo ciklu,  jēkabpilieši tiek aicināti iesaistīties tematiskā ekskursijā “Poļu laiki Vidzemē”

Laiks: 13.10.2018., plkst. 8:10 no Jēkabpils autoostas (autobuss Mersedes Benz).

Apskates objekti: Cēsu Vecpilsēta, Cēsu vecā un jaunā pils (ar vējlukturiem izstaigāsim pils  pagrabus un kāpsim torņos), Maija parks ar melnajiem gulbjiem, Raunas Staburags, Siera un makaronu ražotne ar degustāciju un iespēja nopirkt Latvijā ražotus oriģinālus sierus un makaronus.

Cena: pieaugušie: 25 euro;
bērni, pensionāri, studenti 21 euro
(cenā ietilpst transports, ieejas maksas un gidi apskates objektos)

Papildus informācija: jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem. Ēdamo ņemt līdzi. Lūgums neaizmirst paņemt arī dzeramo ūdeni!

Pieteikties: Rihards, tālr. 26484210. Ekskursijas vadītāja Rasma (Vides un tūrisma attīstības klubs „Sēlija”). Vietu skaits ierobežots, tādēļ nenokavējiet!

Informāciju sagatavoja
A.Pleiko
NVO eksperts