Jēkabpilieši piedalās pasākumos Ventspilī

Vasarā dažādas Jēkabpils biedrības viesojas citās Latvijas pilsētās, apmeklē to organizētos pasākumus. Tā 11.augustā Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “Javir” dalībnieki kopā ar nūjošanas biedrības “Holista” aktīvistiem devās uz Ventspili, kur vienlaikus notika gan 9.ukraiņu Tautas mākslas festivāls „Červona Kaļina” jeb „Sarkanais irbenājs” un Vislatvijas 9.nūjošanas festivāls.

„Červona Kaļina” plašajā programmā piedalījās ukraiņu biedrības ansamblis, duets „Čarziļļa” (Ņina Pomjalova un Vera Anuškeviča) un soliste Katrīna Demčenko. No Ukrainas pasākumā piedalījās radošās delegācijas no Ivano-Frankovskas un Poltavas pilsētām un lielais ģimenes kolektīvs no Ivano Frankovska apagabala, ciemata Nižniva. Ukraiņu diasporu Latvijā vēl pārstāvēja radošie kolektīvi un atsevišķi dalībnieki no Ventspils, Vangažiem, Līvāniem, Jelgavas, Rēzeknes Liepājas, Rīgas un Olaines. Pasākumā skanēja tradicionālās, patriotiskās, joku un liriskās dziesmas. Ļoti patīkama bija kopīgā vakarēšana ar pasākuma organizētājiem, kurā piedalījās pārstāvji no dažādiem kolektīviem. Vakarēšana bija sirsnīga, patīkama, un to pavadīja mūzika, turpinot dziedāt savas dziesmas ar radot siltu atmosfēru.

12.augustā notika otrais koncerts, kurā piedalījās mūsu duets „Čarziļļa” ar dziesmu par Tēviju un ģimeni. Mūsu ansamblis rādīja interesantu muzikāli radošo kompozīciju „Braucam uz tirgu”, kurā kopā ar dziesmām bija iestudēts teatralizēts priekšnesums ar groziem, ziediem, tautas dvieļiem, kā arī ar zosīm, pīlēm un citiem dekoratīviem dzīvniekiem.

Ventspils Piedzīvojumu parkā un pa pilsētas ielām 11.augustā tika aizvadīts arī Vislatvijas 9.nūjošanas festivāls. Šajā pasākumā piedalījās Jēkabpils komanda. Abi jēkabpiliešu kolektīvi uz Ventspili devās kopā un 12.augustā kopā izmantoja iespēju doties ekskursijās pa pilsētu un veikt atpūtas braucienus ar kuģīšiem.

Ukraiņu biedrības „JAVIR” pārstāvji vēlamies pateikt paldies Jēkabpils pilsētas pašvaldībai par transporta nodrošināšanu, bet nūjotāju komandai no biedrības „Holista” un citiem Jēkabpils nūjotājiem Ligitas Upītes vadībā – par patīkamo kompāniju un visa brauciena organizēšanu!

Valentīna Zarņicka,
ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “Javir” valdes priekšsēdētāja