Jēkabpilieši piedalās jauniešu festivālā Madonā „Paspēt 12 stundās”

No kreisās Maira Tropa, Ani Davtjana un Mariona Lichtenberger, biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” pārstāves

Neskatoties un sliktajiem laikapstākļiem, svētdien, 12.augustā, biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs” tika pārstāvēta Jauniešu festivālā Madonā, ko organizēja par godu Starptautiskajai Jaunatnes dienai.

Biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” pārstāvji, kā Eurodesk reģionālie koordinatori, visas dienas garumā bija sastopami Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizētajā Eurodesk aktivitāšu teltī. Tur programmas “Erasmus+” Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Volunteers discovery” dalībnieces Ani Davtjana un Mariona Lichtenberger dalījās savā pieredzē par brīvprātīgo darbu, tāpat uzsvēra kāpēc ikvienam jaunietim to derētu izmēģināt. Pastāstīja par saviem rīkotajiem pasākumiem, kuros gaidīts ikviens. Tika nodrošināta arī informācijas iegūšana par biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” darbību Jēkabpilī.

JSPA teltī jauniešiem tika sniegta arī vispārēja informācija par brīvprātīgā darba iespējām Eiropā, varēja iepazīties ar aktuālajām vakancēm dažādos projektos. Jāatzīst, ka jauniešiem, kas bija ieradušies, netraucēja ne lietus, ne stiprais vējš, visas aktivitātes tika apmeklētas ar interesi. Eurodesk teltī varēja darboties arī praktiskajā darbnīcā “Solidaritātes projekti: radi un realizē savu ideju!”, kur pašiem apmeklētājiem vajadzēja izdomāt savu solidaritātes projektu.

Pasākuma teritorijā uz lielās skatuves notika jauniešu talantu konkurss „Kronis visam”, kur dalībnieki gan dziedāja, gan dejoja, gan rādīja burvju trikus. Tāpat tika paziņoti konkursa „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019” rezultāti – nākamgad šis gods tiks Ikšķiles un Olaines novadu apvienībai.

Visas dienas garumā bija iespēja baudīt armijas virtuvi, ko lietainajā laikā labprāt izmantoja ikviens apmeklētājs, lai sasildītos. Ikviens bija aicināts piedalīties tādās radošajās darbnīcās, kā hennas zīmējumi, rotu gatavošana, u.c.

Biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” jaunatnes darba pārstāvji bija gandarīti par iespēju padalīties pasākumā, uzzināt jauniešu jaunumus un pavadīt dienu Jauniešu 2018.gada galvaspilsētā Madonā!

Maira Tropa
Jēkabpils NVO resursu centrs
sabiedrisko attiecību speciāliste

Projektu “Volunteers discovery” finansē Eiropas Komisija programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, līdzfinansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Projektu koordinē biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”, uzņemošie partneri Latvijā ir biedrības “Ūsiņš” un “Rodacy”