Izglītojas sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku Vasaras akadēmijā

No sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku Vasaras akadēmijas Cēsīs atgriezusies biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko.

Sociālā uzņēmējdarbība ir uzņēmējdarbības veids, kas pašlaik Latvijā tikai sāk savu stāstu, dibinoties pirmajiem šāda veida uzņēmumiem. Arī Jēkabpilī ne visai daudz pašlaik zina par to, kā šāda veida uzņēmumus organizēt, veikt darbību, ko šis jēdziens nozīmē. Lai skaidrotu iedzīvotājiem un nevalstiskajam sektoram, uzņēmējiem sociālās uzņēmējdarbības perspektīvas, biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” NVO fonda atbalstītā projekta “Sabiedrības līdzdalības resursu attīstīšana Vidusdaugavas reģionā” ietvaros šī gada jūnijā un jūlijā bija noorganizējusi divus izglītojošos seminārus un interaktīvu diskusiju, ko vadība biedrības “Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas” eksperte un izpilddirektore Madara Ūlande.

Piedāvājums piedalīties sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku Vasaras akadēmijā bija loģisks aizsāktās sadarbības turpinājums. Jau šobrīd Latvijā darbojas asociācijas organizēts vēstnieku tīkls, un septembrī tiek plānots nākamais tīkla paplašināšanās solis. No pavisam 40 vēstniekiem, kas savu darbību uzsāka gadu iepriekš, šobrīd aktīvi darbojas puse. Sociālās uzņēmējdarbības asociācija atzīst, ka svarīgi ir nodrošināt atbilstošu vēstnieku tīkla pārklājumu visā Latvijā.

Lielākais ieguvums, ko Vasaras akadēmijā pirms mājupdošanās atzina visi dalībnieki, bija iespēja iepazīt citus Latvijā darboties gribošus uzņēmīgus cilvēkus no dažādiem  reģioniem, dibināt kontaktus, iepazīties un tīkloties turpmākam darbam. Otrs lielākais ieguvums bija praktizēt idejas attīstīšanu līdz uzņēmējdarbībai, iepazīt biznesa plāna veidošanu, saprast problēmas, domājot par savu ieceri, uzzināt jaunus ceļus tās realizēšanai. Un trešais – iespēja satikt ekspertus, kas spēj konsultēt idejas attīstībai.

Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” turpinās aktīvi sekot visiem jaunumiem, kas skar sociālo uzņēmējdarbību un tās attīstības iespējas Latvijā un Jēkabpilī. Rudenī biedrība cer pievienoties vēstnieku tīklam, bet jau šobrīd konkrētāk par tēmu var uzzināt, rakstot nvoresursi@inbox.lv vai zvanot 2944622.

Pievienojam fotogaleriju no Vasaras akadēmijas, kas norisinājās Cēsu Ruckas muižā.